Olympijská absurdita: do lodi sednou kajakář a kanoista. Češi to zkusí

Stanislav Ježek. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

22 2012
Nové, absurdně vyhlížející, pravidlo Mezinárodního olympijského výboru se zaslouží o start páté české posádky ve vodním slalomu na hrách v Londýně. Do závodu deblkanoistů totiž může nastoupit také loď složená z kvalifikovaného kajakáře a singlkanoisty. A Vavřinec Hradilek se Stanislavem Ježkem tuhle šanci patrně využijí.

Hradilek s Ježkem si ve svých disciplínách vyjeli nominaci na OH o víkendu v Českých Budějovicích a shodli se, že možnost posadit se do debklanoe neodmítnou.

"Vávra (Hradilek) je motor, půjde dopředu," řekl na adresu robustního a silného kajakáře útlý a vysoký kanoista. "Už jsem to za něj rozhodl. Já to budu zezadu řídit," řekl s úsměvem po nedělním závodu Ježek.

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek z nejlepší české deblkanoe se jen potutelně usmívali. "Z těch máme největší obavy!" prohlásil z legrace Štěpánek, aniž by chtěl umění svých reprezentačních kolegů snižovat. "Na tom deblu musíte tři roky jezdit, abyste si na sebe zvykli a sjeli se," uvedl.

Volf se ale domníval, že by to mohlo jejich kamarádům jít. "Jéža je dlouhej, Vávra zase silnej a umí ty těsné průjezdy," řekl Volf. "A navíc s nimi budeme moci trénovat v Troji," dodal.

Kajakář Vavřinec Hradílek.
Kajakář Vavřinec Hradílek.

Vavřinec Hradilek

Už příští týden pojede český olympijský tým na trénink na londýnský kanál. "Asi ale ještě neseženeme loď," přemýšlel Hradilek. "Ale pokud tomu budou okolnosti nakloněny, tak v Londýně pojedeme. Samozřejmě jsme na tom nikdy neseděli, musím se naučit pádlovat na druhou ruku, ale moc zemí to nevyužije, tak proč ne," prohlásil.

Ambice prý mít velké nebudou, chtějí si to pouze užít. "Olympiáda je totiž zvláštní událost, když v bazénu plave černoch z nějaké rozvojové země, co sotva doplave. Tak tady holt pojede Ježek s Vávrou," žertoval.

Autoři: ,

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Najdete na iDNES.cz