Bryantovo srovnání s basketbalovým Dream Teamem je legendám k smíchu

Michael Jordan | foto: AP

13 2012
Dream Team z olympijských her v Barceloně bychom porazili, kasal se Kobe Bryant, jedna z opor současného amerického výběru basketbalistů pro hry v Londýně. Jenže od členů legendárního uskupení ze začátku devadesátých let sklidil ironický úšklebek. "Jeho slova jsou k smíchu," shodli se Michael Jordan a Charles Barkley.

V roce 1992 hvězdy NBA v čele s Jordanem, Barkleym, Earvinem "Magikem" Johnsonem, Larrym Birdem či Patrickem Ewingem při své olympijské premiéře turnaj suverénně ovládly a svým představením nadchly fanoušky. Čarodějové s oranžovým míčem byli hitem her.

Bryant si ovšem dovolil svatokrádežné prohlášení a své předchůdce v minulých dnech popíchl, že nynější tým USA by byl lepší. Podle pětinásobného šampiona NBA s Los Angeles Lakers jsou členové současného výběru mnohem atletičtější a křídelní hráči týmu z Barcelony už se navíc blížili ke konci kariéry.

PROČ JSI MNE OPUSTIL? Kobe Bryant z LA Lakers.

Kobe Bryant z LA Lakers

"Smál jsem se," popsal svou reakci Jordan, nejslavnější basketbalista všech dob. "Porovnávat ty dva týmy od něj nebylo zrovna moc chytré," konstatoval šestinásobný vítěz NBA v dresu Chicaga Bulls.

"Říkal, že jsme nebyli tak atletičtí. Ale byli jsme chytří. Tvrdil, že jsme byli moc staří, ale mně bylo 29 a byl jsem na vrcholu kariéry. Pipovi (Scottie Pippen) bylo 26 nebo 27, Barkleymu, Ewingovi i Mullinovi bylo 29. Skoro žádný třicátník tam nebyl," podivoval se Jordan slovům olympijského šampiona z Pekingu.

Podobně reagoval Barkley. "Musel jsem se začít smát. Vždyť kolik je Bryantovi? A nám říká, že jsme byli staří," uvedl na adresu třiatřicetileté hvězdy. Ze současného amerického mužstva by se podle něj do legendárního prvního Dream Teamu prosadili nanejvýš Bryant, LeBron James a Kevin Durant.

Jordan by týmy nesrovnával. "Myslím, že se snažil (Bryant) legitimizovat svůj vlastní Dream Team. Ale podle mě to není o tom, který tým je lepší," dodal majitel klubu Charlotte Bobcats.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Najdete na iDNES.cz