Tyčkařka Ptáčníková byla šestá a zranila se. Isinbajevová má jen bronz

BOLESTIVÝ KONEC. Tyčkařka Jiřina Ptáčníková při posledním pokusu na výšce 465 centimetrů dopadla do šuplíku a sykla při tom bolestí. Skončila na děleném šestém místě a při odchodu ze stadionu měla oči plné slz. (6. srpna 2012) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

6 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Jiřina Ptáčníková jako úřadující mistryně Evropy mluvila o olympijských ambicích jen opatrně. Jenže ve finále překonala česká tyčkařka pouze výšku 445 centimetrů, skončila na šestém místě a navíc se zranila. Zlato bere Američanka Jennifer Suhrová, stříbro patří Kubánce Yarisley Silvaové, světová rekordmanka Jelena Isinbajevová z Ruska skončila třetí.

V tyčkařském sektoru londýnského stadionu mírně pršelo, ale na rozdíl od deštivých Helsinek to Ptáčníkové úspěch nepřineslo. Svou olympijskou premiéru skončila v slzách. Při posledním pokusu, který si nechala na výšku 465 centimetrů, totiž dopadla do šuplíku a zakřičela bolestí.

On-line reportáž

Finále tyčkařek jsme sledovali podrobně

Ze scény odkulhala, byla smutná, protože chtěla v Londýně dokázat víc.

Mixzónou mezi novináři jen proběhla. 

"Je mi strašně, prala jsem se s větrem, měla jsem na něj velkou smůlu. Jak jsem měla v Helsinkách štěstí na počasí, tak tady se mi to vrátilo zpátky. Nevím, co k tomu říct," vzlykala. "Potřebuju doktora, okamžitě. Bolí to. Hodně to bolí!" Po pádu si poranila kotník pravé nohy.

Ve finále se Ptáčníková zachránila třetím pokusem na 445 cm. Další výšku dvakrát nepřekonala, a tak si poslední šanci nechala v záloze. Stojany se posunuly o deset centimetrů nahoru. Ovšem skok české tyčkařce nevyšel. Laťku ani neatakovala, navíc se zranila.

Fotogalerie

Jinak to byl ze začátku trochu bláznivý závod. Finalistky měly problémy s překonáním základní výšky. Jako první z celé dvanáctky skončila favorizovaná Polka Anna Rogowská, mistryně světa z Berlína nezapsala platnou výšku.

Stejně předčasně jako Ptáčníková k nelibosti diváků skončila i domácí Holly Bleasdaleová. Suverénně si naopak počínaly Silke Spiegelburgová, Suhrová i Silvaová.

Dvojnásobná olympijská vítězka Isinbajevová s nimi držela krok, i když nebyla ve vzduchu tak jistá.

Závod se lámal na 475 centimetrech. Z boje o medaile vypadla Němka Spiegelburgová, Suhrová se přihlásila o zlato a Silvaová vyrovnala kubánský rekord a zajistila si cenný kov. Isinbajevová napodruhé laťku shodila a rozhodla se jít až na 4,80.

SKOK PRO STŘÍBRO. Kubánská tyčkařka Yarisley Silvaová byla v olympijském finále
DOJATÁ VÍTĚZKA. Americká tyčkařka Jennifer Suhrová pláče o vítězství v
TŘETÍ ZLATO UŽ NE. Dvojnásobná olympijská vítězka Jelena Isinbajevová v Londýně

MEDAILISTKY. Kubánská tyčkařka Yarisley Silvaová (vlevo) byla druhá, americká tyčkařka Jennifer Suhrová (uprostřed) vyhrála a Jelena Isinbajevová skončila třetí.

Byl to skok buď, anebo. Isinbajevová opět dodržela rituál, zaklínala tyčku, ale laťku nepřekonala. Pak už jen zamávala divákům a s trpkým úsměvem odešla. V posledním olympijském závodě získala "jen" bronz. Třetí zlato do sbírky nepřidá.

Přes 480 se ani jedna z posledních dvou tyčkařek nedostala. Pro Suhrovou rozhodl čistší zápis.

Výsledky OH - atletika

Ženy

Tyč: 1. Suhrová (USA) 475, 2. Silvaová (Kuba) 475, 3. Isinbajevová (Rus.) 470, 4. Spiegelburgová 465, 5. Strutzová (obě Něm.) 455, 6. Ptáčníková (ČR), Ryzihová (Něm.) a Bleasdaleová (Brit.) všechny 445.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Najdete na iDNES.cz