Už mám seznam, s kým se vyfotit, říká plážová volejbalistka Klapalová

Hana Klapalová (vlevo) a Lenka Háječková | foto: cev.lu

8 2012
Až turnaj Světové série v Římě v závěru června dal Haně Klapalové a Lence Háječkové jistotu, že spolu mohou odletět do Londýna. Teď se brněnsko-pražská dvojice pod hlavičkou Sokola Brno chystá, aby na olympijských hrách zvládla projít minimálně ze čtyřčlenné skupiny dál do vyřazovacích bojů.

Nervózní být nemusí. To obě byly spíš právě v Římě.

"Myslely jsme si, že máme od začátku sezony větší náskok. Ale nepodařilo se nám na žádném z předchozích turnajů uhrát devítku, což by byla pojistka účasti, a ostatní soupeřky hrály výborně a začaly se na nás dotahovat. Hrozilo, že kdybychom nic neuhrály a ony ano, přeskočily by nás. Nám se však devítka podařila a ony neuhrály ani to, co potřebovaly," líčí Klapalová.

Věděly jste, že postupujete do Londýna dřív, než skončil římský turnaj?
Tím, že jsme vyhrály se Slovenkami, jsme získaly deváté místo. Pak jsem hrály ještě o páté místo. Kdybychom uspěly, měly bychom super pocit, ale bohužel jsme prohrály, takže to stačilo jen na olympiádu.

Na co jste se začala těšit bezprostředně poté, co jste uspěly?
Člověku to hned nedochází. Ví, že jede, ale nezačne se těšit na nic konkrétního. Jinak ve mně převládá pocit zvědavosti. Jsem zvědavá, jak to tam bude fungovat, jaká bude atmosféra mezi českými sportovci, atmosféra přímo na sportovištích. Jsem natěšená. Je to turnaj se stejnými týmy, ale vším tím okolo je výjimečný.

Hana Klapalová.

Co musíte stihnout zařídit?
Hned jsme zjišťovaly, kdy poletíme, doděláváme dresy a spoustu dalších detailů. Hlavně však musíme trénovat, ještě máme tři Grand Slamy. A spoustu zařizování, papírování.

Letos je první sezona, kdy se nemusí hrát v bikinách, že?
To jo, ale my v nich hrát budeme. Využijeme to spíš, jen když bude zima, abychom měly teplejší oblečení.

Jak se novinka na kurtech ujala?
Na Světové sérii to není vidět, spíš je to důležité pro země z arabského světa. Náboženství jim zatím neumožňovalo hrát náš sport. Změny určitě neplánujeme, ani jsem o tom nepřemýšlela, protože to k plážovému volejbalu patří a když je teplo, je to příjemné hrát v plavkách.

K plavkám patří krém na opalování. Jak si ho vybíráte a kolik spotřebujete?
Tím, že jsme hodně na sluníčku, tak si kupujeme kvalitní v lékárnách. Řekla bych půl litru na sezonu. Záleží, kolik je sluníčka. Loni jsme měly tři turnaje po sobě, kdy jsme byly oblečené kvůli zimě a krém nepotřebovaly.

A sluneční brýle?
To je důležitá součást vybavení, je zapotřebí je vyzkoušet na tréninku. Některé sednou, některé ne. Ty současné už mám druhý rok a jsem spokojená.

Jaké budete mít ambice?
Určitě chceme postoupit ze čtyřčlenné skupiny. Dál jdou první dva, dva nejlepší ze třetích míst a další čtyři hrají o "lucky losera", takže jen dva ze třetích míst nepostoupí. Bude asi záležet na losu.

Máte nějaké neoblíbené soupeřky?
Třeba ty, se kterými jsme ještě nikdy nevyhrály. Brazilky, Číňanky, Američanky... Ale na někoho z nich stejně narazíme, záleží, kdo bude nalosovaný ze druhého a čtvrtého koše. My budeme asi ve třetím.

Na jaký sport byste se chtěla podívat?
Ještě nevím, na co bychom vůbec mohly jít. Máme jeden zápas za dva dny a nevím, jak to tam chodí, jestli se dostaneme na ostatní soutěže. Ale ráda bych viděla atletiku, plavání, možná i chlapský basketbal.

Je nějaký sportovec, kterého byste v olympijské vesnici chtěla potkat?
Jejda, to určitě. Je jich spousta. Přítel už mi sepisuje seznam, s kým vším se mám vyfotit a je sakra dlouhý. Rozhodně třeba s některými tenisty, protože na ně koukám. Nebo s nějakými známými basketbalisty. Budu kolem sebe koukat.

Bude čas i na prohlídku Londýna? Baví vás cestovat a navštěvovat místa, kde hrajete?
Hrozně mě to baví. Většinou si necháváme čas po turnaji. Ať už je to procházka po městě nebo někde blízko do hor. Největší zážitek mám asi z demilitarizační zóny mezi Jižní Koreou a KLDR, když jsme hrály v Soulu. A socha Krista v Rio de Janeiru.

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Najdete na iDNES.cz