Nepodržel jsi svého otce. Utopím tě, přečetl si Daley na Twitteru

NEPŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ. Když Tom Daley koukal po olympijském závodě do mobilního telefonu, ještě se smál. Ale později... | foto: Reuters

31 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Cože? Je to možné? Proč? Británie je zděšená. Tom Daley, britský skokanský fenomén, skončil se svým kolegou Peterem Waterfieldem v soutěži dvojic bez medaile. A pak dostal další ránu, přes sociální síť Twitter mu někdo poslal krutý vzkaz. "Nepodržel jsi svého otce a doufám, že to víš."

Supermoderní plavecké centrum se v pondělí večer otřásalo v základech, když Tom Daley a Peter Waterfield vystoupili na 10metrovou věž. Britský premiér David Cameron ani princ Harry neutajili nervozitu ve tváři. Britské teenagerky spustily jekot.

První tři skoky předvedli Britové famózní. Jenže pak přišlo malé zaváhání. A bylo po medaili... "Je to nejhorší umístění na olympiádě," povzdechl si Waterfield. "To bych radši skončil poslední."

Britský skokan do vody Tom Daley
Britský skokan do vody Tom Daley (vpravo)

"Být takový kousek od medaile je strašně těžké, ale dodá nám to větší motivaci pro soutěž jednotlivců," snažil se zachovat klid Daley.

Vytáhlý osmnáctiletý mladík je britskou ikonou. Jednou z nadějí. Obrovským talentem. Ve čtrnácti skákal v olympijském finále v Pekingu, v patnácti se v Římě stal mistrem světa. Fanynky zbožňují usměvavého kluka z plakátu.

Jenže on se teď neusmívá. Krátce po závodě jej mnohem víc než čtvrté místo zničily příspěvky ze sociální sítě Twitter. "Nepodržel jsi svého otce a doufám, že to víš," takový vzkaz mu poslal někdo z účtu @Rileyy_69.

Najdu tě a utopím, napsal Daleymu

Se ztrátou otce Roba, který loni podlehl nádoru na mozku, se Tom Daley dosud nesmířil. V pokoji má urnu s otcovým popelem a fotografii v rámečku ve tvaru srdce.

A teď tohle... "Dal jsem do toho všechno. A stejně se najde idiot, který mi pošle takovou věc," povzdechl si Daley. Vzkazů od svého "fanouška" dostal postupně několik.

Fotogalerie

"Nechal jsi odejít svého otce, nechal jsi padnout svoji zemi."

"Najdu tě a utopím tě v bazénu. Z lidí, jako jsi ty, se mi dělá špatně."

"Zůstaň sedět doma, Tome. Můj mladší bratr by to zvládl lépe. Zbytečný člověk."

Daley, ač byl zničený, mu dokonce odpověděl. A dostal další ránu. "Tom Daley mi právě odpověděl a já vím, že se cítí špatně. Opravdu ses nesnažil nejlépe, Tome."

Pak už debata přes sociální síť skončila. Poslední slovo však neměl neznámý fanoušek, ale policie. Zjistila, že účet patří sedmnáctiletému mladíkovi z Weymouthu a zajela za ním na snídani. Omluva policistům nestačila; nemravnosti a výhrůžné vzkazy na sociální síti mohou totiž na britských ostrovech vést k trestnímu stíhání. Mladík byl zatčen.

Nejčtenější

Další z rubriky

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz