Na olympijskou medaili si ráda udělám místo, usmívala se Elhotová

Kateřina Elhotová v reprezentačním dresu. | foto: Nike

26 2012
Pronikavý smích Kateřiny Elhotové se olympijskou vesnicí ozýval co chvíli. Českou basketbalistku v on-line rozhovoru čtenáři iDNES.cz svými otázkami nijak nešetřili, ona však odrážela nezdvořáky s úsměvem. A těm přejícím úspěchy vlídně poděkovala.

Vezměme to od konce. Kam by česká střelkyně umístila případný cenný kov? "Žádné speciální místo nemám, ale na olympijskou medaili bych ho určitě udělala a přihodila bych k ní i stříbro z MS 2010," prozradila z Londýna.

A zároveň sdělila, že vytoužený úvodní ceremoniál jí a jejím spoluhráčkám zůstane zapovězený. Český basketbalový tým se v pátek večer ke zbytku výpravy nepřipojí.

Důvod je prostý: sobotní duel s Čínou. "Je to první a důležitý zápas a my do něj dáme všechno. To, že hrajeme v devět ráno, víme už dlouho, jsme na to připravení. Nedá se s tím nic dělat a my do toho půjdeme jako do každého jiného zápasu," slibuje Elhotová.

On-line rozhovor s Kateřinou Elhotovou

Olympijská vesnice se basketbalistkám zamlouvá. "Je to tu moc pěkné, prostředí je velmi příjemné, ubytovaní útulné, vše máme kousek, jídlo výborné, velký výběr, včera jsme byli běhat v místním parku, nádherně zasazená příroda do vesnice, nemáme si na co stěžovat," nechala se slyšet jedna z nich.

A teď z těch méně seriózních dotazů. Jak to vypadá v dívčí basketbalové šatně v porovnání s tou pánskou? "Myslím, že to tam taky smrdí, ale určitě ne tolik," poznamenala a smála se po své odpovědi.

Češky se během volných dnů určitě chystají na zápasy mužského turnaje, Elhotová však svého oblíbence neuvidí. Tím je totiž španělský rozehrávač Ricky Rubio, momentálně zraněný.

Náplastí jí může být třeba pohled na LeBrona Jamese, jehož podle jedné ze svých odpovědí favorizuje před Kobem Bryantem.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz