Tenista Berdych si před olympiádou zatrénoval s Federerem a Djokovičem

Tomáš Berdych (vlevo) a Roger Federer po společném úterním tréninku ve Wimbledonu. | foto: Michal KamarytČTK

24 2012
Kvalitnější tréninkové parťáky nemohl český tenista Tomáš Berdych v dějišti olympijských her najít. Na trávě v All England Clubu ve Wimbledonu si zahrál v pondělí se světovou dvojkou Novakem Djokovičem ze Srbska a v úterý piloval formu s aktuální jedničkou a sedminásobným vítězem Wimbledonu Švýcarem Rogerem Federerem.

"Nemůže být nic lepšího," zářil Berdych zcela propocený po dvouhodinové seanci s Federerem pod spalujícími londýnskými paprsky. "Ne pokaždé je možné se s takovým hráčem domluvit. A když navíc vyjdou dvě hodiny v kuse, je to ještě výživnější. Trénink pak stojí opravdu za to. Je to k nezaplacení," konstatoval Berdych.

I pro něj jako sedmého hráče světa bylo svátkem trénovat s Djokovičem a Federerem. S kým bude Berdych trénovat ve středu? "Rafa (Španěl Rafael Nadal) tady kvůli zranění není, tak bych toho mohl už nechat... Nikoho lepšího už nenajdu," vtipkoval a vážně dodal, že na další den je domluven s krajanem Radkem Štěpánkem, s nímž bude hrát na olympiádě čtyřhru, a Marcosem Baghdatisem z Kypru.

Je běžné, že tenisté před turnaji i během nich trénují společně. Loňská wimbledonská vítězka Petra Kvitová hrála první den přípravy na olympiádu s koučem Davidem Kotyzou, ale další dny si zatrénuje s druhou hráčkou světa Polkou Agnieszkou Radwaňskou, Číňankou Li Na nebo se Slovenkou Danielou Hantuchovou. "Záleží na tom, co potřebujeme, jestli chce David vyladit nějaký úder, který nejde, nebo je potřeba si s někým už zahrát body a vyladit se na začátek turnaje," řekla Kvitová.

Dohody ke společnému tréninku vznikají různě. V případě Berdycha s Djokovičem šlo o náhodu. Berdych chtěl původně hrát ve čtyři hodiny a Srb o hodinu později s tím, že si do tréninkové knihy napsal místo partnera otazník. "Takže já to zrušil a napsal se k němu," vysvětlil Berdych a po tréninku si s Djokovičem vyměnili odznaky. "Odznaky jsou památkou navěky. Z Pekingu jich mám sedmdesát," prozradil Djokovič.

S Federerem se Berdych dohodl jinak. Potkali se s koučem Švýcarů Severinem Luthim a ten řekl, že hledají partnera na trénink. "Měli jsme na sebe číslo, tak jsme si pak napsali a v pohodě se domluvili, což bylo super," těšilo Berdycha.

O pauzách se Berdych s Federerem a trenéry poměrně hodně bavili. Mluvili o volnu po Wimbledonu a našli i tenisové téma - olympiádu. "Rozebírali jsme ty minulé, kdo kde měl jakou medaili," řekl Berdych. O jeho výhře nad Federerem na aténských hrách 2004 ale nepadlo ani slovo. "Oba jsme podvědomě věděli, co se tam stalo, ale jen jsme si připomínali, kdo byl ve finále a náš zápas na přetřes nepřišel," řekl.

Když měl Berdych srovnat tréninky s Djokovičem a s Federerem, větší zážitek pro něj byl trénink se švýcarským fenoménem. "Roger má v ruce něco, co nelze k nikomu přirovnat. Od rozehrávky až po poslední míč, který hraje. Každý míč je schopný hrát s jinou rotací, falší. On se s míčkem mazlí, je úžasný hračička," líčil Berdych.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Příběhy dražby: Babiš chtěl holínky, veslařský nadšenec dresy hrdinů

HELE CO MÁM! Skifař Ondřej Synek ukazuje fotografům stříbrnou medaili. Vysněnou

VIDEO Bylo to jako olympijský závod, s dramatickým vývojem a několika osobními příběhy. Jen v něm...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

Najdete na iDNES.cz