Basket, ženy: ČESKO - ŠPANĚLSKO

utkání základní skupiny

Česko - Španělsko 78:80 po prodloužení (22:24, 34:35, 45:50, 67:67)
78:80 - konec
K vidění byl dramatický basketbal, štěstí se přiklonilo ke Španělkám, které navíc výborně střílely za tři body. Dalším soupeřem českého týmu budou v pondělí Američanky.
Nejvíce českých bodů dala Večeřová - 17. Dále: Machová 15,, Vítečková 13 a vyfaulovaná Veselá 12.
78:80
Konec 78:80. Španělky zvládly nervózní prodloužení lépe. Poslední bod daly z trestného hodu. Machová poslední útok za 4,5 vteřiny už nestihla zakončit.
78:79
Večeřová snížila na rozdíl bodu. Do konce 36 vteřin. Španělky mají 24 vteřin a míč.
76:79
Sanchozová dává už 11 španělkou troku (11/25). Do konce zbývá minuta a půl. Machová vybojovala míč.
76:76
Valdemorová dala za dva s faulem, trestným hodem vyrovnala na 76:76. Machová nedala trojku.
76:73
Machová skvěle za tři body - 76:73. Do konce zbýva 2:43
73:73
Palauová vyrovnala z trestných hodů.
73:71
Hamzová dala za dva body - do konce prodloužení 3:26.
71:71
Večeřová se trefila ze střední vzdálenosti a vyrovnala.
69:70
Machová dala dvě šestky, Valdemorová otočila trojkou - 69:70.
67:67
Prodlužuje se o pět minut.
67:67
Palauová dala dvě vteřiny před koncem trojku a vynutila si prodloužení - 67:67.
67:64
Machová dala dvě šestky.
65:64
Češky ubránily. Španělky 8 vteřin před koncem takticky faulují.
65:64
43 vteřin do konce. Češky ubránil. Palausová má pátý faul. Klimešová první šestku dala, druhou ne
64:64
Valdemorová vyrovnala ze šestek, 74 vteřin do konce Vítečková nedala.
64:62
87 bsekund před koncem Vítečková otočila, dala trojku - 64:62.
61:62
Garciová dala brejk a otočila.
61:60
Španělka nevyužila ani jednu šestku. Veselá si připsala dvě a půl minuty před koncem pátý faul a končí. Dala 12 bodů. Machová ubránila.
61:60
Valdemorová dává za tři, Machová za dva. Česko vede o bod. Do konce 2 minuty a 37. Machová, Večeřová a Veselá mají čtyři osobní chyby.
59:57
Večeřová dala dva trestné hody, do konce 3 minuty a 12 vteřin.
57:57
Garciová dala trojku a čtyři minuty před koncem vyrovnala.
57:54
Machová dává dvě šestky.
55:54
Česko vede v poslední čtvrtině 10:4. Blíží se hektický závěr zápasu. V hale je lepší atmosféra.
55:54
Hraje se posledních pět minut. Garciová fauluje a český trenér Jan Bobrovský má time out.
53:52
Vítečková nastoupila, dala trojku a vrátila českému týmu po dlouhé době vedení!
50:52
Ve třetí munutě čtvrté čtvrtiny Palauová dala za dva body, na druhé straně se parádně za tři body trefila Veselá - 50:52.