České stolní tenistky si na Evropských hrách v Baku zahrají o bronz

Iveta Vacenovská | foto: archiv

14 2015
České stolní tenistky čeká na premiérových Evropských hrách v Baku souboj o bronzové medaile. Po čtvrtfinálovém vítězství 3:1 nad Francií český tým podlehl v semifinále favorizovaným Němkám 0:3 na zápasy. V pondělním střetnutí o konečnou třetí příčku je potká Ukrajina.

České hráčky Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská a Hana Matelová v sobotu nečekaně vyřadily rakouské vicemistryně Evropy a v neděli si poradily i s Francií. „Jsem strašně ráda, že se nám povedl takovýhle super výsledek,“ zářila po postupu do semifinále Vacenovská.

V zápase o postup do finále je však zastavily suverénní Němky, které porazily bez ztráty bodu Maďarsko a ve čtvrtfinále i Rusko. „Prohrály jsme s nejsilnějším týmem, který je nasazený jako číslo jedna, ale za stolem jsme udělaly maximum. Závěrečný výsledek 0:3 je doopravdy relativně krutý,“ řekla česká jednička.

„Nedá se nic dělat, musíme se oklepat a teď fandíme Holandsku, protože proti Ukrajině máme zítra víc šancí,“ dodala Vacenovská. Přání se jí splnilo, Ukrajinky ale druhé semifinále notně zdramatizovaly: Nizozemsko rozhodlo o postupu až v závěrečném pátém zápasu.

Sledujte on-line události z Evropských her v Baku

Svůj program na Evropských hrách zahájili rychlostní kanoisté, kteří nezávodí v Baku, ale v Mingačeviru. Z úvodní rozjížďky postoupil z prvního místa přímo do finále na kilometrové trati singlkanoista Martin Fuksa, ze třetího místa deblkajakáři Jakub Špicar, Patrik Kučera a třetí místo posunulo do bojů o medaile i čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba.

„Jelo se mi opravdu dobře. Jel jsem tak, jak jsem chtěl. Trochu jsem se toho ale bál, protože tam bylo docela dost rychlých závodníků. Od startu jsem to ale měl pod kontrolou. Ve finiši jsem ještě zrychlil, protože jsem slyšel Poláka. Říkal jsem si, že když vedu, vyhraju,“ řekl Fuksa (rozhovor zde). Těšilo ho, že před finále může šetřit síly a nemusel odpoledne absolvovat semifinále.

Trochu nečekané problémy s postupem měli úřadující mistři světa na čtyřkajaku. „Dráha nám v rozjížďce ukázala, že umí být celkem neregulérní. V první polovině se nám jelo docela lehce, loď nám pěkně odjížděla a věřili jsme si, že soupeřům odjedeme, ale bohužel jsme chytili na kormidlo trávu, které tam plave docela dost, a loď nám to zpomalilo. Nakonec jsme museli bojovat i o poslední postupové místo do finále, které se nám naštěstí podařilo udržet,“ řekl Havel - rozhovor zde.

Fotogalerie z Evropských her

Ze semifinále poté do bojů o medaile postoupil z třetího místa kajakář Dostál a z první pozice deblkanoisté Filip Dvořák, Jaroslav Radoň. Ženský čtyřkajak Michaela Mlezivová, Lucie Matoušková, Monika Machová, Anna Kožíšková byl v semifinále sedmý a ve finále bude chybět.

Dostál uspěl i přesto, že nejprve ‚ulil‘ start a v následné jízdě byl trochu rozhozený. „Nebylo to ono, nemohl jsem si mezi záběry najít svůj odpočinek. Doufám, že se to před finále spraví a bude to dobré,“ přál si Dostál, který až do konce musel bojovat o poslední postupové místo. „Už jsem si říkal, že to bude zase jako na mistrovství Evropy, kde jsem jel jen malé finále. Ale řekl jsem si, že se to nesmí stát, a finiš jsem tam narval.“

Ze tří českých triatlonistů skončil nejlépe na 22. místě František Linduška, karatistka Veronika Mišková ze skupiny do semifinále nepostoupila. Na kontě měla jednu výhru a dvě porážky. Obě její přemožitelky Španělka Sánchezová i Francouzka Scordová jsou ve finále.

Evropské hry v Baku

Stolní tenis, ženy - družstva
Čtvrtfinále:
ČR - Francie 3:1

Semifinále:
Německo - ČR 3:0.

Triatlon
Muži:
1. Benson (Brit.) 1:48:31, 2. Silva (Portug.) -11, 3. Pevcov (Ázerb.) -33, ...22. Linduška -3:30, 33. Svoboda -5:37, 39. Kubínek (všichni ČR) -8:24.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Koukal starší, trenér a otec: Ten největší boj má Petr už za sebou

Český badmintonista Petr Koukal (vlevo) hovoří s trenérem a svým otcem Petrem...

Baku (Od našeho zpravodaje) Dříve zažívali i dlouhé cesty plné mlčení, když autem odjížděli z nepovedených turnajů. „Spoustu...

Třetí titul v řadě, to bychom už asi chtěli moc, řekl stříbrný Krpálek

Český judista Lukáš Krpálek se stříbrnou medailí z Evropských her.

Baku (Od našeho zpravodaje) Nakonec měl na krku medaile opravdu dvě - k té kulaté z Evropských her přibyla ještě obdélníková z...

Judista Krpálek ve finále Evropských her podlehl a bere stříbro

Český judista Lukáš Krpálek (v bílém) a Nizozemec Henk Grol ve finálovém...

Až v posledním duelu Lukáš Krpálek na Evropských hrách v Baku prohrál a z Ázerbájdžánu si odveze...

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na iDNES.cz