Biker Cink skončil na Evropských hrách pátý, Huříková dojela desátá

Startovní pole závodu bikerů na Evropských hrách v Baku. Vpravo dole se starovním číslem 17 český reprezentant Ondřej Cink. | foto: Reuters

13 2015
Český biker Ondřej Cink obsadil na Evropských hrách v Baku páté místo. Český reprezentant se dlouho držel ve vedoucí skupince, ale dvě kola před cílem měl pád. Tereza Huříková skončila v závodě žen desátá. Barbora Průdková skončila třináctá

Pět z šesti medailí získali cyklisté ze Švýcarska, zvítězili Nino Schurter a Jolanda Neffová.

Za trojnásobným mistrem světa Schurterem vybojoval s odstupem 13 sekund stříbro Lukas Flückiger. Cink za bronzovým Fabianem Gigerem nakonec zaostal o dvě minuty.

„Bezprostředně po dojetí mě výsledek trochu mrzí, protože ještě čtyři kola před cílem jsme jeli všichni pohromadě. Ital přede mnou ale uklouznul v zatáčce a já šel přes něj, přes řidítka a první trojka nám ujela. Blbě jsme tak vypadli z boje o medaili,“ řekl Cink v cíli. - více ZDE

Huříková si po závodě žen postěžovala na velké teplo. „Vedro bylo strašné, ale naštěstí foukal vítr. Bylo to díky tomu těžší, ale já vedro snáším hodně špatně. Desátého místa na Evropských hrách si proto hodně vážím, v tomhle stavu jsem to nečekala,“ řekla vyčerpaná Huříková novinářům v cíli. - více ZDE

On-line

Průběh soutěží v Baku jsme sledovali v kontinuální reportáži.

I kvůli kolizi se soupeřkou krátce po startu byla po prvním kole až devatenáctá, poté se však posouvala výše. Po čtvrtém z šesti kol byla osmá, následně klesla na desátou pozici.

Maximálně spokojená byla i Průdková. „Třinácté místo je super. S trenérem jsme si říkali, že kdybych byla do patnácti, byla by to bomba,“ řekla devatenáctiletá bikerka, která ještě v minulé sezoně jezdila v juniorské kategorii.

Brněnská rodačka se nakonec vyrovnala i s tím, že se jí nevydařil úvod. „Přepálila jsem zaváděcí kolo a pak jsem se dvě kola trápila. Pak se to ve mně zlomilo. Řekla jsem si, že přece nebudu jezdit poslední,“ uvedla Průdková, která byla po druhém kole sedmnáctá.

Fotogalerie

Stolní tenistky nečekaně porazily rakouské vicemistryně Evropy 3:1 a ve čtvrtfinále se v neděli utkají s Francií. „Je to velké překvapení. Za normálních okolností je velmi těžké hrát proti Rakousku, dvě ze tří hráček jsou totiž klubovými spoluhráčkami a samozřejmě, že jsme přátelé. Ale dokázaly jsme to,“ radovala se Iveta Vacenovská, která působí v Linci. „Nejtěžší bylo získat poslední bod. Když myslíte na to, že můžete vyhrát, je těžké se soustředit,“ dodala.

Naopak stolní tenisté podlehli Bělorusku 2:3 a v soutěži skončili. Zápasníci Michal Novák, Tomáš Sobecký i Pavel Powada prohráli hned v úvodních duelech svých kategorií, Marie Vlasáková skončila v kvalifikaci synchronizovaného plavání sedmnáctá a do dalších bojů rovněž nepostoupila. Z dvojice českých triatlonistek dopadla lépe 21. Petra Kuříková.

Evropské hry v Baku

Cyklistika - horská kola
Muži - cross country:
1. Schurter 1:41:04, 2. Flückiger -13, 3. Giger (všichni Švýc.) -33, ...5. Cink (ČR) -2:34.
Ženy - cross country: 1. Neffová 1:31:05, 2. Stirnemannová (obě Švýc.) -2:03, 3. Wloszczowská (Pol.) -2:08, ...10. Huříková -6:26, 13. Průdková (obě ČR) -8:51.

Stolní tenis
Muži - družstva, osmifinále
:
Bělorusko - Česko 3:2.
Ženy - družstva, osmifinále:
Česko - Rakousko 3:1.

Triatlon
Ženy:
1. Spirigová (Švýc.) 2:00:28, 2. Klamerová (Niz.) -1:16, 3. Nordenová (Švéd.) -1:18, ...21. Kuříková -6:27, 30. Šimáková (obě ČR) -9:53.

Zápas
Muži - řeckořímský
Do 59 kg: 1. Marjaňan (Rus.), 2. Daurov (Běl.), 3. Muchtarov (Ázerb.) a Belmadani (Fr.), ...Novák (ČR) vyřazen v 1. kole.
Do 71 kg: 1. Čunajev (Ázerb.), 2. Korpasi (Maď.), 3. Etlinger (Chorv.) a Stäbler (Něm.), ...Sobecký (ČR) vyřazen v osmifinále.
Do 80 kg: 1. Salejev (Rus.), 2. Husejnov (Ázerb.), 3. Aleksandrov (Bul.) a Sasunovskij (Běl.) ,...Powada (ČR) vyřazen v 1. kole.
Do 98 kg: 1. Magomedov (Rus.), 2. Timčenko (Ukr.), 3. Noumonvi (Fr.) a Ildem (Tur.).

Autoři: ,

Nejčtenější

Jaká korupce? Šéf Japonského olympijského výboru nařčení odmítá

Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a vlivný člen...

Žádná korupce, jen běžná procedura. Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a...

Další z rubriky

Hladíková: V závěru se mi klepaly ruce. Tahle medaile je pro mě nejvíc

Česká závodnice Aneta Hladíková vybojovala na Evropských hrách bronzovou...

Baku (Od našeho zpravodaje) Smála se a s bronzem na krku líčila: „Je fakt těžký. Myslím, že má aspoň kilo.“ Medaile z...

Evropské hry 2015, Baku

Závěrečný ohňostroj na slavnostním zakončení Evropských her v Baku.

Historicky první Evropské hry pořádalo od 12. do 28. června 2015 Baku v Ázerbájdžánu.

Potlučená česká bikrosařka: Nejdřív mě srazily a pak přejely zezadu

Srážka v Baku, do níž se připletla i Češka Romana Labounková: vlevo Aleksejeva...

Baku (Od našeho zpravodaje) Mohla myslet na medaili, ale místo toho skončila v kotrmelcích. Bikrosařka Romana Labounková...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz