Střelci Sychra a Jahodová skončili v Baku ve skeetu šestí

Střelec Jan Sychra na Evropských hrách v Baku. | foto: ČTK

22 2015
Čeští střelci Jan Sychra a Libuše Jahodová skončili na Evropských hrách v Baku šestí v soutěži smíšených družstev ve skeetu. Z kvalifikace postoupili po rozstřelu, v němž Sychra předčil Rusa Valerije Šomina, z šestičlenného semifinále ale už česká dvojice do medailových bojů nepronikla.

V základní části byl Sychra v první sérii stoprocentně úspěšný, v druhé z 25 střel minul jen jednou. Jahodová si připsala tři a šest chyb.

Sychra ale následný rozstřel o poslední postupové místo do semifinále zvládl, v sezoně se mu to přitom povedlo poprvé. Předtím v něm neuspěl dvakrát na Světovém poháru ani v nedělní individuální soutěži v Baku.

V semifinálové skupině Sychra netrefil poslední tři holuby, celkem čtyřikrát chybovala také Jahodová a Češi skončili za týmy Francie a Itálie, která nakonec vybojovala zlato. O postup do medailových bojů je připravila jedna chyba.

Baku 2015

Průběh soutěží sledujeme v on-line blogu.

„Mrzí to, byla to moje chyba. Stejná jako v neděli. Asi jsem měl strach z dvojstřelu na (stanovišti) pětce,“ řekl Sychra pro olympic.cz. „Hlavní bylo dostat se do finále, což se nám povedlo. Odmakali jsme to a užili si to, to je hlavní,“ uvedla Jahodová.

Dvojici Jindřich Dubový, Tereza Přibáňová se v týmové soutěži ve střelbě ze vzduchové pistole nedařilo, v kvalifikaci obsadili poslední 17. místo.

Úspěšně vstoupili do Evropských her badmintonisté. Šárka Křížková a Kateřina Tomalová v prvním zápase základní skupiny porazily chorvatskou dvojici 2:0, stejným poměrem setů zvítězili i Petr Koukal a Kristína Gavnholt ve dvouhrách

„Pro nás je nezvyk hrát turnaj, který začíná ve skupinách. To jsem zažil jen na olympiádě v Londýně. Je to ale výhoda, protože kdyby se to nepovedlo, tak člověk má dva zápasy na nápravu. Navíc ze skupiny postupují dva,“ řekl Koukal. „Nezvyk je i hrát proti soupeři ze Srbska, protože na turnaje, na kterých se pohybuji, se takoví soupeři nedostanou. Volnější los je příjemný, ale na druhou stranu svazující,“ doplnil. Favoritem bude i v dalších zápasech ve skupině.

Spokojená se vstupem do her byla i Gavnholt, která na úvod porazila Italku Jeanine Cicogniniovou, žebříčkově nejvýše postavenou hráčku ve skupině. „Italka je trochu těžkopádnější, tak jsem ji chtěla rozhýbat. Myslím, že se mi podařilo taktiku dodržet,“ pochvalovala si Gavnholt, která měla po loňském MS problémy s kolenem a dlouho nehrála. „Vracím se teď na žebříčku zpět, kde jsem byla,“ řekla.

Evropské hry v Baku

Badminton:
Muži:
Dvouhra - skupina E:
Koukal (ČR)
- Bjelan (Srb.) 2:0 (6, 13)

Čtyřhra - skupina A:
Florián, Kopřiva (ČR)
- A. Silva, R. Silva (Portug.) 2:0 (15, 18)
Ženy:
Dvouhra - skupina G:
Gavnholt (ČR)
- Cicogniniová (It.) 2:0 (10, 6)

Čtyřhra - skupina C:
Křížková, Tomalová (ČR) -
Galeničová, Poznanovičová (Chorv.) 2:0 (17, 14)
Smíšená čtyřhra - skupina A:
Mageeová, Magee - Bášová, Bitman 2:1 (11, -19, 14).

Lukostřelba:
Muži: Finále:
Alvarino (Šp.) - Van den Berg (Niz.) 7:1
O 3. místo:
Prilepov (Běl.) - Naploszek (Pol.) 7:3

Sportovní střelba:
Skeet - smíšená družstva:
Finále:
Itálie - Kypr 30:29
O 3. místo:
Francie - Slovensko 28:25, ...v semifinále 6. ČR (Sychra, Jahodová)

Vzduchová puška - smíšená družstva:
Finále:
Itálie - Dánsko 5:4
O 3. místo:
Rusko - Srbsko 5:3

Vzduchová pistole - smíšená družstva:
Finále:

Německo - Řecko 5:4
O 3. místo:
Rusko - Španělsko 5:4, ...v kvalifikaci 17. ČR (Dubový, Přibáňová)

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Třetí titul v řadě, to bychom už asi chtěli moc, řekl stříbrný Krpálek

Český judista Lukáš Krpálek se stříbrnou medailí z Evropských her.

Baku (Od našeho zpravodaje) Nakonec měl na krku medaile opravdu dvě - k té kulaté z Evropských her přibyla ještě obdélníková z...

Hladíková: V závěru se mi klepaly ruce. Tahle medaile je pro mě nejvíc

Česká závodnice Aneta Hladíková vybojovala na Evropských hrách bronzovou...

Baku (Od našeho zpravodaje) Smála se a s bronzem na krku líčila: „Je fakt těžký. Myslím, že má aspoň kilo.“ Medaile z...

Koukal starší, trenér a otec: Ten největší boj má Petr už za sebou

Český badmintonista Petr Koukal (vlevo) hovoří s trenérem a svým otcem Petrem...

Baku (Od našeho zpravodaje) Dříve zažívali i dlouhé cesty plné mlčení, když autem odjížděli z nepovedených turnajů. „Spoustu...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJOVÝ JUNIOR KONSTRUKTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz