Zradila mě technika, postěžoval si Malina

23 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zklamání. Tak hodnotí své vystoupení v diskařském finále snů český reprezentant Libor Malina. Výkon 58,78 mu stačil jen na 11. místo, ambice měl přitom mnohem vyšší. "Chtěl jsem do osmičky, ale s takovým výkonem to samozřejmě nešlo," ví dobře.

Pohled na českého diskobola při rozcvičce přitom sliboval radostnější podívanou. "Přesně jsem neviděl čáry, ale určitě jsem disk posílal někam k 64 metrům," tvrdí jednatřicetiletý atlet pražského Olympu, který v prvním pokusu poslal disk na metu 57,02 metru, ve druhém měl  při slibném hodu přešlap a ve třetím dosáhl svého maxima 58,78.

"Cítil jsem pohodu i formu, na den D jsem byl připraven po všech stránkách skvěle, za což bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Jenže v závodě jsem to neprodal. Chtěl jsem do osmičky a to jestli budu devátý nebo dvanáctý nic neřeší," zlobil se sám na sebe stodvacetikilový hromotluk.

"Úplně mi odešla technika," popisuje hlavní příčinu nezdaru. "Když chce ale člověk skončit do osmého místa, musí házet právě okolo těch čtyřiašedesáti metrů. A to chce i kus rizika, z čehož občas pramení chyby."

Přešlap ve druhé sérii ho nerozhodil. "Vůbec ne, dál jsem si věřil, věděl jsem na co mám. Po fyzické stránce bylo všechno perfektní, jen jsem to neprovedl technicky tak, jak bych chtěl."

Toho, že si zazávodil na olympijských hrách si považuje. "Sešli se tu nejlepší diskaři na světě. Čtyři z nich jsou výkonnostně úplně jinde a ostatní bojovali. Někomu to vyšlo, někomu ne."

Dobře si zapamatuje i to, že byl účastníkem zřejmě nejkvalitnějšího diskařského závodu posledních několika let. Vítězný Maďar Robert Fazekas dokonce ve druhé sérií vylepšil hodem dlouhým 70,93 m o 1,53 m osm let starý olympijský rekord Němce Larse Riedla.

"Ten Maďar je šílenej," usmál se Libor Malina. "Hodit takový výkon v takovém kotli za úplného bezvětří, to je naprosto fantastické. Ale hlavně mě fascinovalo, jak dokázal odpovědět na 69,89 v podání Litevce Alekny. Je to borec," smeknul před olympijským vítězem.

Byl i u smutné chvilky německé diskařské legendy Larse Riedla, který se zranil při třetím pokusu a byť jako osmý v pořadí mohl absolvovat další tři série, závod pro něj skončil. "Vypadalo to, že si natrhl tříslo. Byl to smutný pohled," zalitoval Malina sedmatřicetiletého Němce.

Muži:
Disk:
1. Fazekas (Maď.) 70,93, 2. Alekna (Lit.) 69,89, 3. Kövágó (Maď.) 67,04, 4. Tammert (Est.) 66,66, 5. Kapťuch (Běl.) 65,10, 6. Kruger (JAR) 64,34, 7. Malone (USA) 64,33, 8. Riedel (Něm.) 62,80, ...11. Malina (ČR) 58,78.

Nejčtenější

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz