Zlato mají plážové volejbalistky USA

24 2004
Atény - Momentálně nejlepší dvojice mezi plážovými volejbalistkami Kerri Walshová, Misty Mayová získala zlatou medaili na olympijských hrách v Aténách. Stejně jako na loňském mistrovství světa Američanky porazily ve finále Brazilky Adrianu Beharovou, Sheldu Bedeovou a ty se tak jako v Sydney musely spokojit jen se stříbrem.

Walshová s Mayovou prošly celým olympijským turnajem bez ztráty jediného setu, marně se na ně pokoušely vyzrát v osmifinále i Eva Celbová se Soňou Novákovou. Finále nabídlo zaplněným ochozům pro deset tisíc diváků v komplexu Faliro dlouhé výměny se skvělými obrannými zákroky na obou stranách, rozhodující roli však sehrála Walshová, která dominovala nad sítí.

Nejvýše nasazené hráčky z Kalifornie, které od loňského července až do letošního června ani v jednom z 90 zápasů neprohrály, získaly poprvé na písku olympijský titul pro USA. Při premiéře beachvolejbalu pod pěti kruhy v Atlantě se radovaly
Brazilky Silvaová, Piresová, v Sydney pak slavily zlato Australanky Cooková, Pottharstová.

Brazilští fanoušci mohou stále doufat ve zlato, které se ve středečním mužském finále pokusí získat mistři světa Emanuel, Ricardo. Jejich soupeři budou Španělé Bosma, Herrera.

Bronz putuje také do USA
Bronz vybojovaly Holly McPeaková, Elaine Youngsová, naopak třetí cenný kov z olympiády nebyl souzen Australance Natalii Cookové.

Úterní zápas dohrála Cooková silou vůle s bolavým ramenem a po bronzu z Atlanty a zlatu ze Sydney skončila s Nicole Sandersonovou čtvrtá.

Koncovku vyrovnané první sady vzala do své režie Youngsová, která jen v prvním setu bodovala čtyřikrát blokem. Australanky se však zvedly, a to paradoxně i když si Cooková nechala ošetřit pravé rameno, s nímž měla problémy po celý olympijský turnaj.

Ve třetím dějství už jí bolavá smečařská ruka neumožnila hrát naplno, musela podávat i spodem a propásnutou šanci na třetí olympijský kov oplakala.

Druhá medaile pro Spojené státy z plážového volejbalu bude mít barvu zlatou či stříbrnou, protože ve finále nastoupí od 20 hodin Kerri Walshová a Misty Mayová proti Brazilkám Adrianě Beharové a Sheldě Bedeové.

Finále:
Walshová, Mayová (USA) - Adriana Beharová, Shelda (Braz.) 2:0 (17, 11).
O 3. místo:
McPeaková, Youngsová (USA) - Cooková, Sandersonová (Austr.) 2:1 (18, -15, 9).
Konečné pořadí:
1. Walshová, Mayová, 2. Beharová, Shelda, 3. McPeaková, Youngsová (USA), 4. Cooková, Sandersonová (Austr.), 5.-8. Ana Paula, Piresová (Braz.), Dumontová, Martinová (Kan.), Pohlová, Rauová (Něm.), Perrottaová, Gattelliová (It.), 9. mj. Celbová, Nováková (ČR).

Plážové volejbalistky Misty Mayová a Kerri Walshová se radují ze zlatých olympijských medailí.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz