Železný letí do Atén o dva dny dříve

16 2004
Praha - Trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný na poslední chvíli změnil termín svého odletu na Hry 28. olympiády v Aténách. Do řecké metropole měl původně odletět ve středu večer, nakonec však sedne do letadla společně s dalšími deseti atlety už v pondělí večer. Do Atén jej "vyhnal" bolavý úpon Achillovy šlachy na levé noze.

"Zdraví je normální," říkal Jan Železný na své nedávné tiskové konferenci v Praze. "Jedeme na olympiádu a nikoho to nezajímá. Buď tam jedete nebo zůstaňte doma," dodal. Od červnové Zlaté tretry v Ostravě jej přitom v tréninku pobolívala pata, ale Železný se rozhodl nezatěžovat veřejnost svým zdravotním stavem. 

Minulý týden dokonce trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa v Kladně absolvoval naplánované házení. Protože pak znovu cítil v noze mírné bolesti a rozhodl se odcestovat do Atén dříve.

Hlavním důvodem dřívějšího odletu je fakt, že v Aténách už působí známý fyzioterapeut a Železného dobrý přítel Pavel Kolář. "Ten zná mé tělo a všechny jeho bolesti nejlépe. Byla by škoda poslední týden před startem cokoli podcenit. Bolesti jsou mírné, jde o preventivní opatření," cituje Železného deník Sport.

Světový rekordman v hodu oštěpem bude v Aténách startovat na olympijských hrách popáté. Ze Soulu 1988 má stříbrnou medaili, zápolení v Barceloně 1992, Atlantě 1996 a v Sydney 2000 vyhrál. V Aténách jej čeká kvalifikace 26. srpna, finále oštěpařské soutěže je naplánováno na 28. srpna.

Jan Železný.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

JCB 220 (22t
JCB 220 (22t

r.v. 2012, naj. 4 905 km, diesel
2 055 790 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz