Výškaři, veslaři a Šmídová zaútočí na medaile

22 2004
Atény - Jachtařka Šmídová a výškaři Svatoslav Ton a Jaroslav Bába se o víkendu pokusí rozšířit českou medailovou sbírku z olympijských her. Šmídovou čeká v neděli poslední jízda ve třídě Evropa, skokanům začíná v 18.30 finále jejich disciplíny. Na vodě se o medaile už od 8.50 popere také párová čtyřka David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a David Kopřiva.

Soutěž výškařů sledujte on-line ZDE

Jachtařka Lenka Šmídová je ve třídě Evropa i přes zamítnutý protest české výpravy proti diskvalifikaci ze šesté jízdy ve hře o medaili.

Na vodě se o medaile v neděli od 8.50 ráno popere také párová čtyřka David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a David Kopřiva.

Na závěr střeleckého programu se skeetař Jan Sychra pokusí napodobit Petra Málka, který v této brokové disciplíně přivezl ze Sydney stříbro.

České basketbalistky nastoupí v neděli proti Novému Zélandu a zdá se, že to nebude jejich poslední zápas. Ke čtvrtému místu ve skupině, znamenajícímu postup do čtvrtfinále, mají hodně blízko.

Zápas sledujte on-line ZDE

Fotbalový turnaj už do čtvrtfinále dospěl, a protože v základních skupinách nebyla nouze o překvapení, je těžké odhadovat šance jednotlivých týmů. Přesto odborníci favorizují Argentinu, která hraje prakticky ve stejném složení, v jakém
vyhrála mistrovství Ameriky. Ve třech zápasech dala devět gólů, nedostala ani jeden. Pokud by mužstvo kolem Kilyho Gonzaleze opravdu zvítězilo, byla by to pro Argentinu první zlatá medaile od roku 1952.

Překvapivé jméno bude mít nepochybně vítěz tenisového turnaje. Poté, co ve čtvrtfinále vypadl Španěl Carlos Moya, nezůstal v mužské dvouhře už nikdo z první světové pětadvacítky.

Ve stolním tenisu zůstaly Evropě jen mizivé vyhlídky na narušení asijské nadvlády. Čest starého kontinentu zachraňuje podobně jako před čtyřmi lety jen Švéd Jan Ove Waldner.

Kromě výškařů zasáhnou v atletických soutěžích na stadionu Panathinaiko do boje v maratónském běhu Anna Pichrtová, v rozběhu na 100 metrů překážek Lucie Martincová.

 

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Najdete na iDNES.cz