Výškař Janků už je doma, ale musí odpočívat

2 2004
Praha - Po nepříjemných zdravotních komplikacích je už český výškař Tomáš Janků doma a s největší pravděpodobností odletí na olympijské hry. Do pátku musí odpočívat a raději vynechá i sobotní extraligu. "Už mám akorát takový divný pocit, někdy mírné bolesti, ale už to odeznívá," uvedl Janků, který si na začátku minulého týdne přivezl ze Stockholmu pneumotorax pravé plíce.

V sobotu mu lékaři vyndali drenáž a o den později mu doktoři plíce zrentgenovali. "Řekli, že jsou v pořádku, že drží, prý je mám jako z učebnice," hlásil radostně.

Zranění ho příliš neomezuje. "Já jsem nezmar, já se nedám," řekl s úsměvem v rozhovoru pro ČTK Janků.

Musí ale až do pátku odpočívat, pak ho čeká kontrolní rentgen. "Vydržím to," slíbil. Maximálně si naordinuje lehké protahování. 

Dva týdny bez tréninku nejsou pro výškaře velkou ztrátou. "Ale tělo bylo ve stresu, prošlo velkým zásahem. Určitě to není dobrá příprava na olympiádu," řekl Janků.

Věří, že se dostane do pohody. Závodit už nebude, v původním plánu měl sobotní start na extralize.

"Žádný závod nehledám. Na extralize budu jen jako divák," řekl. Skákat už bude snad v příštím týdnu na tréninku. "Do Atén nepojedu pouze v případě, že by se něco pokazilo. Což teď ale nevypadá," radoval se.

Janků cítil bolesti na plicích minulý týden v pondělí cestou na mítink do Švédska. Skončil v nemocnici, kde mu lékaři odhalili nečekanou diagnózu.

Domů se skokan s osobním rekordem 233 cm z letošního domácího šampionátu vrátil ve středu večer. Lékaři se podle něj přiklánějí k tomu, že mu plíce selhaly samy od sebe.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat