Válečné námořnictvo kontrolovalo přístav

4 2004
Atény - Kvůli speciálnímu úkolu řeckého válečného námořnictva byl ve středu na hodinu a půl uzavřen přístav Pireus. Speciální loď prověřovala vody v okolí, zda v nich nejsou nastraženy miny. V Pireu budou během her kotvit luxusní lodě v čele se zaoceánským gigantem Queen Mary II. Řada z botelů bude k dispozici prezidentům.

Rehhagel přece jen ponese olympijský oheň

Dlouhotrvající spekulace jsou už u konce. Německý trenér Otto Rehhagel, jenž přivedl řecké fotbalisty k senzačnímu triumfu na mistrovství Evropy, se přece jen v neděli zúčastní štafetového běhu s olympijskou pochodní.

Pětašedesátiletý kouč by měl nést oheň přes dva a půl kilometru dlouhý most, který spojuje jih Řecka s Peloponéským poloostrovem. Symbolicky by měl pochodeň předat svému kolegovi, trenérovi řeckého olympijského výběru.

Mezi olympijskými dobrovolníky je nejvíce cizinců v historii

Mezi dobrovolníky připravenými pomáhat při olympijských hrách v Aténách mají historicky největší zastoupení cizinci. Organizátoři zatím vybrali čtyřiačtyřicet z plánovaných pětačtyřiceti tisíc dobrovolníků, čtyři a půl tisíce z nich žije za hranicemi Řecka.

"Je to největší podíl cizinců, který kdy byl na olympijských hrách dosažen," řekl ředitel dobrovolnického programu Dimitris Tziras. Podle něj mohlo být zastoupení zahraničních dobrovolníků i větší, protože z jiných zemí pocházelo dokonce 36 procent žádostí.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz