Sychra zatím v kvalifikaci minul jen jednou

21 2004
Atény - Český střelec Jan Sychra se po prvním dnu dělí v olympijském skeetu o třetí až sedmé místo, když zatím udělal jedinou chybu. Udržuje si tak na dosah postupu do šestičlenného finále. Stoprocentní bilanci mají před nedělní druhou částí kvalifikace jen Marko Kemppainen z Finska a Valerij Šomin a Ruska.

Německý reprezentant Ralf Schumann si dnes upevnil své místo mezi nejslavnějšími střelci historie.

Dvaačtyřicetiletý závodník získal po v Barceloně a Atlantě své třetí zlato v rychlopalné pistoli na 25 metrů. Německý veterán má navíc ve sbírce ještě stříbro ze Soulu 1988, nepovedla se mu pouze olympiáda v Sydney, kde skončil pátý.

Další medaile z dnešního závodu putují do Ruska. Stříbro získal Sergej Poljakov, jenž o čtyři desetiny bodu porazil svého krajana Sergeje Alifirenka. Ten obhajoval zlato právě z minulých olympijských her.

Schumann postoupil do šestičlenného finále, kde na střelce čekalo posledních deset ran, se stejným ziskem 592 bodů jako ruské duo. Využil však svých nepřeberných zkušeností a suverénně nejlepším finálovým výkonem si zajistil třetí olympijské zlato.

Muži
Rychlopalná pistole - finále:

1. Schumann (Něm.) 694,9 (592+102,9), 2. Poljakov 692,7 (592+100,7), 3. Alifirenko (oba Rus.) 692,3 (592+100,3), 4. Tkačov (Ukr.) 688,7 (587+101,7), 5. Raicea (Rum.) 687,6 (588+99,6), 6. Jung-čchiang Čchen (Čína) 683,8 (586+97,8).
Skeet - kvalifikace: 1. Kemppainen (Fin.), Šomin (Rus.) oba 75, 3. Mutaírí (Saúd. Arábie), Benelli (It.), Dulohery (USA), Aksjutin (Rus.), Sychra (ČR) všichni 74.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz