Sychra skončil už v kvalifikaci

22 2004
Atény - Český střelec Jan Sychra skončil se 121 body v kvalifikaci skeetu na dělené deváté příčce a do šestičlenného finále tak nepostoupil. Tím zhasla poslední česká střelecká naděje na olympijskou medaili v Aténách. V sobotu přitom figuroval na třetí pozici.

 "Sobota vypadala velmi dobře," pochvaloval si.

Udělal pouze jedinou chybu. "V poslední položce jsem čekal, až diváci dotleskají střelci vedle. Pak jsem si zavolal o terč, ale ten vyletěl tak rychle, že jsem ho minul," popisoval Sychra.

Nejlepší výkon ve dvoudenní kvalifikaci předvedl Marko Kemppainen z Finska, který v pěti kolech trefil všech 125 terčů. Jednou minul pozdější vítěz Andrea Benelli z Itálie.

Český zástupce měl smůlu na los. "Střílel jsem v poslední skupině, když už bylo vedro a začal foukat vítr," pravil Sychra. 

Hned v první položce minul dva terče. "To jsem si myslel, že je po nadějích," prohlásil.

Kvůli větru však chybovali i ostatní. "Měl jsem alespoň šanci se rozstřelovat, ale udělal jsem chybu už na třetím stanovišti.

Deváté místo na olympiádě není špatné, ale ke spokojenosti mám daleko," dodal.

Ze zlaté medaile se až po rozstřelu radoval Ital Andrea Benelli, který porazil finského střelce Marka Kemppainena z Finska. Bronz putuje na Kubu díky Juanu Miguelovi Rodriguezovi, jenž také musel o cenný kov bojovat v rozstřelu.

Benelli se dočkal olympijského zlata na třetí pokus. V Atlantě 1996 byl třetí, o čtyři roky později ho příliš neuspokojilo páté místo. V neděli však mohl radostně přesprintovat střelnici Markopulo a užívat si opojné pocity vítěze. 

Jak po nervydrásajícím závěru Benelli přiznal, byl to jeho poslední závod v kariéře. "Ode dneška už střílet nebudu," přiznal rodák z Florencie. "Teď už budu pušku nosit pouze na lov, což je můj největší koníček."

Ještě předtím však svedlo trio střelců vzájemný souboj o bronz. Rodriguez, šestý ze Sydney Násir Aláttíja z Kataru a Shawn Dulohery ze Spojených států měli totiž po finále shodně 147 bodů.

Jako první odpadl Američan, a protože Kubánec byl na rozdíl od svého soupeře z Kataru stále stoprocentní, radoval se ze své první medaile.

Výsledky - skeet:
1. Benelli (It.) 149 (124+25/5 v rozstřelu), 2. Kemppainen (Fin.) 149 (125+24/4), 3. Rodriguez (Kuba) 147 (122+25/10), 4. Aláttíja (Katar) 147 (122+25/9), 5. Dulohery (USA) 147 (122+25/5), 6. Jensen (Nor.) 145 (122+23), ...9. Sychra (ČR) 121 - nepostoupil z kvalifikace.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Najdete na iDNES.cz