Šneberger si v Aténách vyběhl semifinále

20 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V rozběhu se svým marockým idolem Hichamem El Guerouchem si český běžec Michal Šneberger vydobyl semifinále olympijské patnáctistovky. V Aténách dosáhl času 3:39.68 minut. Byl to čtrnáctý nejlepší čas všech tří rozběhů.

"Říkal jsem, že každý postup dál pro mě bude úspěch. Takže semifinále je oproti papírovým předpokladům zlepšení," říkal po závodě atlet z pražské Dukly.

Z každého rozběhu se automaticky kvalifikovalo pět nejrychlejších, u dalších devíti běžců rozhodovaly nejlepší časy.

Šnebergerův rozběh, který vyhrál El Guerouch časem 3:37.86, byl druhý nejrychlejší. Nakonec se z něj kvalifikovalo osm závodníků, kromě sedmého Čecha i osmý Ir Nolan.

"Hlídal jsem si to šesté místo, protože sedm bývá postupových," podotkl vyčený mechanik z Dobřan. Zároveň si dával pozor na Kanaďana Sullivana, který doběhl šestý.

Před závodem si Šneberger, který startoval u vnitřní strany dráhy, stanovil taktiku.

"Chtěl jsem seběhnout co nejdřív, abych se tam nestrkal. Myslel jsem, že mi tam někdo vběhne, ale nevběhnul, tak mi nezbylo než držet takové tempo, které mi vyhovuje," popsal vývoj závodu český atlet.

Na osmistovce určil ostřejší tempo legendární Marokánec, už šest let držitel světového rekordu z Říma časem 3:26.00 minut. "Vzal za to a my jsme se pak už všichni vezli," podotkl Sneberger.

Nejostřejší tempo z trojice rozběhů měl ten poslední, který vyhrál Brit Michael East v čase 3:37.37 minut před Keňanem Kiptanuiem a Ukrajincem Heškem. Guerouchův čas byl celkově až čtvrtý nejlepší.

"Už to není takjový fenomén jako v minulých letech, kdy se usmíval a rozdával polibky. Je teď spíš uzavřený, nerozptyluje se a soustředí se hodně na sebe, protože ví, že by mohl prohrát," říká o svém idolu Šneberger.

O olympijské finále se poběží ve dvou rozbězích v neděli večer.

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz