Skeetaře čeká test olympijské střelnice

14 2004
Hradec Králové - Střelnicí hradecké Dukly schovanou v malšovických lesích práskají výstřely a asfaltoví holubi jeden po druhém v troskách padají k zemi. Elitní skeetaři Jan Sychra a Leoš Hlaváček jsou s formou spokojeni. Hradecká dvojice již zítra odlétá k závodu Světového poháru do Káhiry, kde změří síly s doslova olympijskou konkurencí.

Na olympijské hry se s největší pravděpodobností může těšit Jan Sychra, který pro Českou republiku vystřílel jedno místo již loni, Leoš Hlaváček však svému kolegovi nezávidí. „Nyní myslím především na nominaci na mistrovství Evropy. Bylo by super, kdybychom se v Káhiře vešli na stupně vítězů oba,“ zasní se.

„Úplně spokojený bych byl s umístěním ve finálové šestici,“ zmírní medailové sny Hlaváček.

Hradecké duo má skutečně pestrý program. Po egyptském světovém poháru koncem dubna otestuje zbrusu novou olympijskou střelnici, poté má v kalendáři závody v exotické Brazílii. „Já se těším hlavně na aténskou střelnici, i když nevím, co nás čeká. Zatím málokdo tuší, jaký zázrak se Řekům podařilo vybudovat,“ prozradil téměř jistý olympionik Jan Sychra.

A s jakým výsledkem by se ze „svěťáku“ v Egyptě hradecký skeetař rád vracel? „V březnu jsem v Sydney nastřílel 119 bodů z maximálních 125. Mým cílem je tento nástřel překonat,“ pronesl Sychra. Od té doby skeetař hradecké Dukly vypálil dalších minimálně 1500 ran.

„Musíme dohánět manko oproti střelcům z jiných zemí, kde se dá střílet celý rok, “ vysvětlil.

Sportovní střelba není levný koníček, ti nejlepší pošlou do vzduchu náboje za desetitisíce. „Já mám ročně asi 15 tisíc ran. To dělá kolem šedesáti tisíc korun. A když se sečtou všechny roky... Ještě, že nás sponzuruje výrobce,“ směje se postrach asfaltových terčů.

Hradečtí skeetaři pro Světový pohár v Egyptě svorně myslí na finálovou šestku, ovšem do cesty se jim nepostaví jen zdatní střelci. “Nepřítelem číslo jedna je stres, ale pokud chceme udržovat kontakt se špičkou, musíme mu umět čelit,“ říká Jan Sychra. „Střílet umíme všichni, ale musíme přidat něco navíc,“ doplnil oddílového kolegu Leoš Hlaváček.

Nejčtenější

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Najdete na iDNES.cz