Šestý muž z Atén na Peking nemyslí

31 2004
Plzeň - Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí spokojenost. Plzeňan Michal Michalík, šestý muž v pořadí olympijského moderního pětiboje, se včera s českou výpravou vrátil z Atén domů. „V Plzni zajdu s kamarády na pivo, pak už mě zase čeká trénink,“ prozradil bronzový z loňského mistrovství světa v Maďarsku. Má za sebou noc bez spánku. Olympionici dosedli na ruzyňské letiště s téměř tříhodinovým zpožděním.

„Včera večer jsme byli na ploše olympijského stadionu při slavnostním zakončení. Už ve dvě v noci jsme museli nasednout do autobusu. Jenže let se nepříjemně odkládal. Rozbilo se letadlo, museli jsme tankovat, chybělo povolení k odletu,“ líčil Michalík.

Pak už vzpomínal na olympijský závod.

Po čtyřech disciplínách byl druhý, v běhu medaili ztratil. Tušil to, právě tahle disciplína není jeho výstavní. Přesto cíl proťal s vítězným gestem. „Vím, vždycky to může být lepší. Ale já jsem spokojený. Před olympiádou jsem si přál skončit do šestnáctého místa, jsem v první šestce. Mám radost, že žádnou disciplínu jsem vyloženě nepokazil.“

Litoval pouze úvodní střelby. V ní patří mezi nejužší světovou špičku. „Jenže to z mé strany byl spíš podprůměrný výkon. Cítil jsem nervozitu, nemohl jsem se zklidnit,“ popisoval čtyřiadvacetiletý člen plzeňského pětibojařského centra.

Zvládl však parkur, při němž se mimo hru o přední pozice dostala řada konkurentů. „Koník byl dobrý. Jen potřeboval trochu uklidnit. Celý parkuru jsem si myslel, že máme jen jednu překážku shozenou. Až v cíli jsem zjistil, že padla i desítka. Škoda, jen jsme o ní škrtli.“

V cíli Michalík potřásl rukou bronzovému Capalinimu, který se okolo něj přehnal v závěrečném běhu na rozměklé trávě. „Na trati nebyl čas něco prohodit. Chvíli jsem s Liborem zkusil držet tempo, ale na tomhle terénu běhat moc neumím.“

Večer s reprezentačním kolegou chvíli poseděli u piva, ale nebyla to extrémně bujará oslava. „Já byl hodně utahaný, spíš jsem se těšil do postele. Po sezoně něco vymyslíme,“ mínil Michalík.

Na další hry v Pekingu, kde může startovat v ideálním sportovním věku, vůbec nemyslí. „Je to daleko, stát se může cokoliv,“ mávl rukou.

V hlavě má ještě zbytek této sezony. Za deset dní čeká Michalíka finále Světového poháru v Německu, koncem září pak evropský šampionát v Bulharsku.

Autor:

Nejčtenější

Italská kandidatura na ZOH má větší podporu obyvatel než švédská

Pouze startovat pod pěti kruhy některým nestačí, tato snowboardistka závodí...

Společná kandidatura Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořadatelství zimních olympijských her v roce...

Na ZOH v roce 2022 bude hrát hokejový turnaji i domácí Čína

Většina mladých čínských hokejistů nosí pod helmou ochranné brýle. I během...

Na olympijském turnaji hokejistů v roce 2022 v Pekingu se představí i reprezentace domácí Číny....

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Najdete na iDNES.cz