Sestry se v Aténách nedočkala

11 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Sportovní gymnastka Jana Komrsková patří v české olympijské misi ke "starousedlíkům". Do Atén dorazila již 3. srpna a má tak za sebou už celou řadu tréninků. "Nemám si na co stěžovat. Gymnastickou halu tu postavili super, nářadí je výborné, doprava funguje. Prostě žádný problém," říká pohledná jednadvacetiletá sportovkyně.

V aténské hale tráví denně úctyhodných pět hodin... "První trénink je dvouhodinový, druhý tříhodinový. Máme přesně rozepsáno kdo a kdy má cvičit a na jakém nářadí," popisuje pořádnou porci přípravy.

"V poslední době mě trošku trápila bradla, ale už se to docela vylepšilo, naopak úplně v pohodě tady byla od začátku kladina," říká závodnice Sokola Zlín. Její nejsilnější disciplínou však i nadále zůstává přeskok. "Jako vždy," usmívá se.

Zatímco doma závodí obvykle před skromnou diváckou kulisou, na šampionátech a hlavně olympijských hrách patří sportovní gymnastika k největším magnetům. "Pokud budu nějakým způsobem vystresovaná, rozhodně to nebude kvůli lidem. Záleží na typu člověka, ale já mám plná hlediště ráda a pomáhá mi to."

Olympijskou atmosféru zažila už před čtyřmi roky v Sydney, srovnávání se ale brání. "To zatím nejde. V Aténách hry ještě nezačaly, vesnice se zaplňuje jen postupně. Do Sydney jsme dorazili všichni čtrnáct dnů předem a olympijská atmosféra tam panovala od úplného začátku."

Volného času moc nemá, občas stihne zkouknout internet a poslat maily známým. "Trénink, jídlo, spánek," přibližuje náplň svého aténského dne.

Do olympijského závodu vstoupí v neděli. Ráda by pronikla do finále víceboje, což se jí povedlo i v Sydney . "A tady to bude ještě těžší," upozorňuje. "Jednak vzrostla konkurence, ale především postoupí jen čtyřiadvacet závodnic, zatímco v Sydney jich bylo šestatřicet. Celkový počet startujících, tedy devadesát osm, přitom zůstal."

Jasnou favoritku na titul ve víceboji nevidí. "Je tam zhruba deset holek, které se o to můžou poprat. Řeknu jedno jméno a ona pak klidně skončí třeba až osmá. Kdepak, netroufnu si tipovat," tvrdí rezolutně. Že by se objevila nějaká nová hvězdička nepředpokládá. "Na trénincích se potkávám se všemi závodnicemi a nikoho takového tam nevidím."

V olympijské vesnici bydlí na pokoji s maminkou a trenérkou v jedné osobě Zdenkou Komrskovou. Nechybělo mnoho a do Atén se mohla podívat i její sestra, atletka Lucie. Hned čtyři české dálkařky byly na dohled limitu, ten ostrý nakonec nepřekonala žádná z nich. S  B-limitem do Atén nakonec odcestuje Denisa Ščerbová, Lucii Komrskové chybělo 13 centimetrů...

"Škoda, bylo by to super. Ségra se ještě minulý týden pokoušela o limit, ale nevyšlo to. Já už v té době byla v Aténách a ani jsme spolu nemluvili. Takže netuším, jak moc je zklamaná."

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Najdete na iDNES.cz