Šebrle zlomil rekord i na iDNES

25 2004
Praha - Desetibojař Roman Šebrle nezískal pouze zlato a olympijský rekord na OH v Aténách, překonal také rekord na internetovém zpravodajském portálu iDNES. On-line zpravodajství ze druhého dne závodu olympijského desetiboje (25. srpna), které redaktoři iDNES připravovali, přilákalo na server celkem 192 056 čtenářů. To je absolutní denní rekord návštěvnosti iDNES v jeho téměř sedmileté historii.

Roman Šebrle byl svým „internetovým rekordem“ příjemně překvapen. „I tenhle rekord mě strašně moc těší,“ sdělil zlatý medailista z Atén. „Jsem rád, že taková spousta lidí sleduje sport a vážím si toho.“

Zpravodajský internetový portál iDNES je generálním mediálním partnerem českého olympijského týmu a dění na olympiádě věnuje svou speciální přílohu.

„Zájem čtenářů překonal i takové společenské fenomény, jako byly teroristické útoky v New Yorku, povodně, finále SuperStar, či přenosy z nedávného fotbalového mistrovství Evropy. Rekord má o to větší hodnotu, že přišel v létě, kdy lidé používají internet méně než v ostatních měsících,“ řekl šéfredaktor iDNES Jaroslav Kábele.

Samotné on-line zpravodajství z desetiboje mělo návštěvnost více než dva miliony zobrazených stran. "V nejvypjatějších okamžicích si stránku s přenosem na počítači vyžádalo až 500 lidí za jedinou vteřinu," uvedl Kábele.

Obrovský zájem byl také o on-line rozhovor, při němž mohli čtenáři iDNES zpovídat olympijského šampióna osobně na internetu pouhých jedenáct hodin po jeho triumfu. Roman Šebrle má on-line rozhovory rád. Odpovídal už z minulé olympiády i ze světových šampionátu. Vždy trvá na tom, že bude odpovědi ťukat do počítače sám.

Před čtyřmi lety v Sydney si sedl s laptopem v tiskovém středisku mezi novináře a hodinu mlčky chatoval. Pak se zvedl, že už spěchá, a za dvacet minut si šel před vyprodaný stadion na stupně vítězů pro stříbrnou medaili.

"Dneska budu rád, když to napíšete za mě," uznal unavený šampion a odpovědi diktoval dvojici redaktorů.

iDNES hodnotí pozitivně. „Na internetu jsem jako doma a kromě specializovaných desetibojařských stránek se o sportovním dění nejvíce dozvídám na iDNES,“ konstatoval.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz