Šavlisté si stěžují na novou masku

12 2004
Atény - Šavlisté kritizují nový typ masky, v níž budou šermovat na olympijských hrách v Aténách. Tradiční mřížku nahradilo plexisklo, které má televizním divákům umožnit dívat se šermířům do očí. Účastníci olympijské soutěže si však stěžují na to, že se v nové masce těžko dýchá a je v ní špatně vidět.

Kanaďan Michel Boulos se v rozhovoru pro agenturu Reuters svěřil, že novou masku používá jen proto, že je povinná. "Nelíbí se mi. Nemůžete pořádně dýchat, viditelnost je špatná a průhled je tak poškrábaný, že ho musíte po každém turnaji měnit,"
láteřil.

Zámořský šermíř si navíc nemyslí, že se televizní diváci budou kochat pohledem do jeho očí. "Tenhle sport je tak rychlý, že si vůbec nejsem jistý, jestli během akce oči uvidí," poznamenal.

I mezi šavlisty se však najdou závodníci, kteří si novou masku pochvalují. "Myslím, že jsou dobré, protože je přes ně lépe vidět. Místo toho, abyste se dívali přes síť, vidíte jako přes sklo," řekl Ital Luigi Tarantino.

Na olympijských hrách v Aténách budou v nových maskách šermovat pouze šavlisté. Pokud se však experiment osvědčí, ukážou se v nich za čtyři roky v Pekingu i závodníci v kordu a fleretu.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Najdete na iDNES.cz