Plážová párty přinesla vítěznou euforii

Fanoušci na plážovém volejbalu - Čeští fanoušci povzbuzují plážové volejbalistky Evu Celbovou se Soňou Novákovou při olympijském turnaji v Aténách. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

15 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ráno dostala Eva Celbová poslední dávku antobiotik, ale na jejím výkonu nebylo nic znát. Bojovala ze všech sil, a když to bylo potřeba, sedla do písku i tou částí těla, kam dostala injekci. "Překonaly jsme nervozitu, všechno z nás spadlo, a já si teď užívám obrovský příliv štěstí," zářila plážová volejbalistka, když spolu se Soňou Novákovou porazila v prvním kole olympijského turnaje nizozemské soupeřky Leenstrová s Kadijkovou.

Po utkání zamávaly prezidentovi republiky a on jim pozdrav opětoval. Zářily štěstím.

"Zpočátku jsme byly strašně nervózní, ale navzájem jsme se podporovaly. Po zkažených balonech jsme si říkali, že chybičku překonáme a že musíme bojovat dál," popisuje Eva Celbová.

Dobře to dopadlo, po setech 21:19 a 21:16 vyhrály hladce 2:0.

Novinářům v útrobách stadionu odpovídaly nejprve jednotlivě, ale brzy se sešly. Skákaly si do řeči a byly samý úsměv. "Podle jakého větru jsem vybírala stranu? Podle severního ledového," vtipkovala kapitánka Celbová.

Soňa ještě měla pot na obličeji, Eva měla břicho a stehna od písku, před kamery a mikrofony přišly rovnou ze hřiště postaveného na mořském pobřeží nedaleko přístavu Pireus.

"Jsme v euforii. Když člověk najednou překoná příliv nervozity a začne se mu dařit, tak to je bomba," líčila Eva Celbová.

Na rozdíl od běžných turnajů, kde za den odehrají dva tři zápasy, na olympiádě si počkají na další zápas až do úterka. Čeká je den volna, na který plánují především odpočinek a návštěvu jiných sportovišť, na trénink nemyslí.

"Z té přestávky jsme měly předem obavy, vždy se nám lépe daří až druhý nebo třetí zápas," přiznala Celbová. Nakonec se však na specifické podmínky připravily: "Věděly jsme, že musíme jít do každého míče naplno a dávat všechno do jednoho zápasu, protože pak budeme mít volno. Teď si spíš odpočineme, jsme už rozehrané, takže není důvod trénovat."

Odpočinek přijde dokonce vhod. Soňa Nováková přiznala, že ji utkání sebralo až příliš mnoho sil. "Písek je tady hlubší než jinde a rychleji v něm ubývají síly. Ve vedru to úplně sálalo a já jsem už v polovině prvního setu cítila hroznou únavu."

Eva Celbová má zase čas definitivně se zbavit starostí se zánětem močového měchýře. "Dneska jsem dobrala antibiotika a už na to absolutně nemyslím."

Sehraná dvojice je na olympijských hrách už podruhé a z rozhovorů je silně znát, jak si účasti považují. Jsou perfektně připravené, koncentrované, ochotné udělat pro úspěch maximum. "Rozhodlo, že jsme hrály jako tým, ohromně jsme se navzájem podporovaly," řekla například Nováková k dnešnímu zápasu.

"Jsme připravené, odpočinuté a myslím si, že se to projevuje. Všechno je perfektní, už se těším na další zápasy a doufám, že se nám opět povedou," navazuje Eva Celbová.

K postupu do play-off jim chybí už jen malý krůček a se svým sebevědomím a cílevědomostí ještě mohou hodně dokázat.

 PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII

Nejčtenější

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz