Plamen prý zapálí sprinter Kenteris

6 2004
Praha - Slavnostní otvírací ceremoniál her v Aténách obestírá rouška tajemství a naprosté mlčení. Pořadatelé se snaží utajit všechny podrobnosti, ale přesto aténský deník Ethnos uvedl, že cti zažehnout olympijský oheň se dostane sprinterovi Kostasi Kenterisovi, který v Sydney získal zlatou medaili v běhu na 200 metrů a navíc již v roce 2001 se stal mistrem světa.

V některých týmech stále chybí ženy
Až v Aténách nastoupí národní výpravy k zahájení letních olympijských her, v několika reprezentacích nejspíše nebude zastoupena žádná žena, jakkoli olympijská charta jakoukoli diskriminaci zakazuje. Jak uvedla belgická senátorka Anne-Marie Lizinová ve své zprávě pro horní komoru Evropského parlamentu, dosud není jisté, zda atletky na olympiádu vyšlou Saúdská Arábie, Kuvajt, Katar, Bahrajn, Omán, Spojené arabské emiráty, Panenské ostrovy a Botswana.

Otevření se zúčastní skoro 70 hlav států
Na slavnostní zahájení XXVIII. her se chystá dohromady 66 prezidentů a králů, Václav Klaus nebude v pátek večer na Olympijském stadionu v Aténách chybět. Přesný počet hlav států přinesl týden před začátkem sportovního svátku deník To Wima, kterému se prý podařilo dostat k tajnému seznamu řeckého ministerstva veřejného pořádku.
 
Řekům se nelíbí khaki na oděvu
Oficiální oblečení většinu řeckých olympioniků nepotěšilo, protože místo národních barev modré a bílé budou při slavnostním zahájení hromadně v barvě khaki. Národní olympijský výbor se však ohrazuje tím, že by všichni řečtí sportovci měli být spokojeni, protože kolekce navrhovali nejlepší řečtí módní návrháři.
 
Jamajka přišla o dopujícího sprintera
Jamajská výprava je o jednoho člena menší, protože sprinter Steve Mullings uvízl v sítu dopingových kontrol. Jednadvacetiletý atlet, který závodí na stovce a dvoustovce, měl dvakrát pozitivní test na testosteron. Poprvé po červnové domácí kvalifikaci na OH a podruhé koncem července. 

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz