Pažoutová jde do boje. Má co oplácet

18 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po skoro týdenním pobytu v Aténách se do olympijských bojů zapojí i česká judistka Andrea Pažoutová. V kvalifikaci váhové kategorie do 70 kilogramů ji čeká Polka Adriana Dadciová, které může oplatit nedávné finálové porážky.

"Andrea s ní dvakrát prohrála ve finále vždy těsně na konci utkání, z toho jedno vítězství bylo neoprávněné, protože Polka udělala zakázanou techniku, kterou však rozhodčí uznali," ohlédl se trenér a otec v jedné osobě Ivo Pažout.

S dcerou přiletěl do Atén již minulý čtvrtek ráno. "Vesnice se mi líbí, je podobná Sydney. Vše je tu perfektní," pochvalovala si pětadvacetiletá judistka, která bydlí ve druhém patře domku označeném číslem dvanáct.

Rodačka z Hradce Králové, jejímž domovským klubem je místní Sokol, se na utkání těší. "Bude to těžké utkání, ale půjdu do toho a nechám tam všechno," slibuje 173 centimetrů vysoká a 68 kilogramů vážící dívka.

Na vítězku česko-polského duelu čeká Audstralanka Catherine Marie Joelle Arloveová.

Ivo Pažout věří, že Andrea, vítězka evropského juniorského šampionátu z roku 1998, je schopná v Ano Liossia Olympic Hall svést s Polkou vyrovnaný a vítězný zápas. Začíná v 10:30 místního času (9:30 SEČ).

"Polka dlouho stála, po mistrovství Evropy měla vymknutý kotník. Andrea má velkou šanci uspět, když neztratí nervy. V judu se vše může změnit během okamžiku," podotkl Ivo Pažout.

Adriana Dadciová váží 70 kilogramů a váží 1,75 metru. Od roku 1987 závodí za AZS AWF Gdaňsk. Klubovým i reprezentačním trenérem je její velký vzor Radoslaw Laskowski.

Pažoutová, která už je v reprezentaci desátou sezonu, V dotazníku před olympiádou uvedla, že si přeje získat medaili. "Budu spokojená, když vyhraji co nejvíc utkání," upřesnila své olympijské plány.

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?

Najdete na iDNES.cz