Olympiáda má první světový rekord

12 2004
Atény - Olympiáda v Aténách ještě ani oficiálně nezačala a už padl první světový rekord. Korejská lukostřelkyně Pak Song-hjon v kvalifikaci nastřílela s 72 šípy plných 682 bodů a o tři body tak překonala dosavadní maximum, jež v květnu získala Natalia Valejevová z Itálie.

Do rekordních tabulek se zapsal i korejský tým, v němž jsou vedle Pak Song-hjon ještě I Song-čin a Jun Mi-čin, obhájkyně titulu ze Sydney. S 216 šípy nasbíraly v kvalifikačním kole 2030 bodů, předchozí rekord korejského mužstva z olympijských her v Austrálii byl 1994 bodů.

Nejlepší výkon všech dob padl i v odpolední mužské soutěži a postaral se o něj další Korejec Im Tong-Hjon. Ten nastřílel 687 bodů a překonal předchozí světový rekord o dva body.

Ve čtvrteční kvalifikaci stříleli závodníci s 72 šípy ze vzdálenosti 70 metrů. Pořadí určí nasazení lukostřelců do nedělní eliminace.

Korejští lukostřelci patří dlouhodobě ke světové špičce. Od roku 1984 získaly ženy na olympijských hrách všechny individuální zlaté medaile, od zavedení týmové soutěže v roce 1988 dominují korejské lukostřelkyně i mezi družstvy.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Najdete na iDNES.cz