Oblečení pro Atény zdobí pět kruhů

13 2004
Praha - Modrá a bílá dominují oblečení, v němž budou na olympijských hrách chodit čeští reprezentanti. V kolekci, kterou dnes na módní přehledce představili sami sportovci, nechybí ani třetí barva trikolóry červená. "Potrpím si na detaily, proto jsem rád, že se na oblečení dostaly olympijské kruhy. V Sydney mi tam chyběly," všiml si desetibojař Roman Šebrle.

"Naši sportovci budou okrasou olympijských her," řekla legendární oštěpařka Dana Zátopková, která na přehlídce pronesla slavnostní přípitek. "Mějte se hezky a reprezentujte nás jak nejlépe umíte. Přeji vám pytel štěstí," dodala vdova po nejlepším českém olympionikovi minulého století.

Hry začínají v Aténách přesně za měsíc, v pátek 13. srpna. Zítra bude plénum Českého olympijského výboru schvalovat konečnou nominaci, ale sportovci, o jejichž startu není pochyb, už začali přebírat výstroj dříve.

"Oblečení se mi moc líbí, je znát, že bylo uzpůsobeno horku, které nás v Aténách čeká," pochvalovala si diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová.

Společně s dalšími devíti olympioniky vystoupila atletka na předváděcí molo v pražské pasáži Černá růže a za doprovodu svěží hudby se proměnila v modelku.

Atleti Roman Šebrle, Jiří Mužík, Věra Cechlová-Pospíšilová a triatlonisté Martin Krňávek s Filipem Ospalým a Lenkou Radovou představili teplákové soupravy, v nichž budou reprezentanti mířit na sportoviště a ti úspěšnější i na stupně vítězů.

Na soupravě Adidas převládá modrá barva, ramena a rukávy jsou bílé, v dalších doplňcích se objevuje i červená. Nalevo na prsou je logo Českého olympijského týmu, jehož součástí jsou i Šebrlem vítané kruhy, na zádech nápis Czech Republic.

Pastelově modrá, tmavomodrá a bílá barva zdobí kolekci pro volný čas, která však na rozdíl od reprezentační soupravy není žádným nápisem ani logem identifikována s Českem. "Jsou to moderní věci, které se budou moc dobře nosit. Líbí se mi trička i tříčtvrteční kalhoty," pochvalovala si trojskokanka Šárka Kašpárková.

V této kolekci se s Kašpárkovou vydali na molo i tyčkař Adam Ptáček a výškaři Jaroslav Bába se Svatoslavem Tonem. "Manekýnoval jsem poprvé v životě a byl jsem z toho víc nervózní než před závody," přiznal Ptáček.

Oba výškaři přitakávali, naopak Mužík se Šebrlem, kteří podobnou přehlídku zažili už před čtyřmi lety, byli plni sebevědomí. "Už jsem tady mezi ostatními ostřílený mazák, a tak jsem se i cítil," řekl překážkář Mužík. Na molu hrdě došel k fotografům a kameramanům, a před nimi si světáckým gestem rozepnul bundu. Šebrle zase rukou kynul do dáli.

Pro celou českou olympijskou výpravu dodá Adidas dvě zmíněné kolekce. K vlastním soutěžím obléknou reprezentanti vlastní výstroj, na kterou mohou mít oni sami nebo jejich svazy zvláštní smlouvy. Adidas takto vybavuje atlety, triatlonisty a plážové volejbalistky.

Závodní kombinézu však Šebrle k tréninku v českých podmínkách nenosí. "Je v ní zima. Opravdu chladí, ale v Řecku se nám to bude náramně hodit," věří desetibojař.

Oblečení má odpovídat klimatickým podmínkám v Aténách a je především uzpůsobeno tomu, aby si tělo sportovce udrželo optimální teplotu. Materiál climacool má závodníkům zajistit pocit svěžesti a sucha.

Modelky v atletických dresech

Modelky v atletických dresech

Atleti Roman Šebrle (vlevo) s Jiřím Mužíkem se na přehlídkovém molu cítili výborně.

Desetibojař Roman Šebrle působí na přehlídkovém molu klidně, v tréninku se však prý umí pořádně rozčílit

Olympionici Kašpárková, Šebrle, Ton a Radová pózují fotografům.

Výškař Svatoslav Ton oficiální oblečení doplnil vlastním šátkem. "Ten není ve výbavě, ale já se bez šátku cítím jako ryba bez vody," řekl na vysvětlenou.

Nápis Czech Republic je na tričkách i na teplákových bundách na zádech

Na představení nového oblečení českých olympioniků se vyřádil i syn Romana Šebrleho Štěpán.

Přehlídka olympijské kolekce - Šárka Kašpárková.

Přehlídka olympijské kolekce - Šárka Kašpárková, Roman Šebrle a Lenka Radová.

Přehlídka olympijské kolekce - Roman Šebrle

Trojskokanka Šárka Kašpárková předvádí oblečení pro olympijské hry v Aténách.

Překážkář Jiří Mužík předvádí oblečení pro olympijské hry v Aténách.

Triatlonista Martin Krňávek předvádí oblečení pro olympijské hry v Aténách.

Desetibojař Roman Šebrle připíjí při přehlídce oblečení pro olympijské hry v Aténách.

Čeští reprezentanti pózují při přehlídce oblečení pro olympijské hry v Aténách.

Dana Zátopková připíjí českým reprezentantům na zdar při olympijských hrách v Aténách.

Diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová předvádí oblečení pro olympijské hry v Aténách.

Nejčtenější

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.

Najdete na iDNES.cz