Na úterý láká Šebrleho boj o zlato

23 2004
Atény - Jaké je největší lákadlo na olympijských hrách v Aténách pro české fanoušky na úterý? Určitě útok desetibojaře Romana Šebrleho na zlato. O překvapení se v soutěži tyčkařek pokusí Pavla Hamáčková, rozjížďku na 500 metrů pojede Martin Doktor. Olympijskou premiéru si na kanálu ve Schinias odbude kajakářka Michala Strnadová.

Světový rekordman v desetiboji Šebrle je po třech disciplínách na třetím místě a o nejcennější kov zatím svádí vyrovnaný boj s Američanem Bryanem Clayem a Dmitrijem Karpovem z Kazachstánu.

Druhý den desetiboje
sledujte ON-LINE

 
V soutěži už nepokračuje Tomáš Dvořák, jehož naděje zhasly hned v první disciplíně. Kvůli zraněné achillovce po stovce odstoupil a Šebrlemu už nepomůže ani psychicky. "Bolí to jako čert, neudělal bych ani krok," uznal, že nastoupit alespoň symbolicky do dalších závodů nemá smysl.
 
O překvapení se v soutěži tyčkařek pokusí Kateřina Baďurová a Pavla Hamáčková, vrcholem atletického večera ale bude finále běhu na 1500 metrů. Ze semifinále postoupili oba hlavní favorité Hicham El Guerrouj a Keňan Bernard Lagat.

Devětadvacetiletý Maročan touží konečně po předchozích smolných startech na olympijských hrách po zlatu, Lagat ho ale naposledy při závodu Zlaté ligy v Curychu porazil.

Nejcennější olympijský kov naopak určitě zůstane jen snem pro překážkářku Gail Deversovou. Sedmatřicetiletá Američanka, jež startuje už na své páté olympiádě a ve své oblíbené disciplíně má na svém kontě tři tituly mistryně světa, překvapivě vypadla v rozběhu, kde se kvůli zranění zhroutila už před první překážkou.

Vysoké ambice se na dráze pokusí naplnit cyklista Milan Kadlec, který má před sebou bodovací závod. "Do Atén jedu s tím, že za každou cenu chci být do třech," řekl před odletem do Řecka.

Další rozjížďky mají ráno na programu rychlostní kanoisté. Martin Doktor se na trati 500 metrů pokusí vybojovat přímý postup do finále, který mu dnes na dvojnásobné trati těsně unikl. Olympijskou premiéru si na kanálu ve Schinias odbude kajakářka Michala Strnadová.

Debut pod pěti kruhy čeká také vzpěrače Tomáše Matykiewicze, který se představí ve skupině B váhové kategorie do 105 kilogramů.

Boje základního kola absolvují i zápasníci v řecko-římském stylu Petr Švehla a David Vála.

Už do semifinálové fáze postoupil fotbalový turnaj mužů. O účast ve finále se utká favorizovaná Argentina s Itálií, druhou dvojici vytvořila Paraguay a Irák, největší překvapení mezi fotbalovými týmy. Start Iráčanů na olympiádě přitom měl být původně spíš jen symbolickým gestem.
 
Bojem o medaile vyvrcholí turnaj plážových volejbalistek, semifinálové zápasy budou k vidění na baseballovém hřišti a mezi družstvy pozemních hokejistek.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz