Moderní pětiboj: V Aténách možná tři Češi

27 2004
Praha - Zatím jen Michal Michalík má z českých moderních pětibojařů jistou účast na olympijských hrách v Aténách. Ovšem podle trenéra Jakuba Kučery by nakonec mohli na srpnovém klání startovat tři. Definitivně se rozhodne koncem května, kdy skončí kvalifikace mistrovstvím světa v Moskvě.

"V současné době to vypadá na tři, ale může dobře to být tak i tak. V kategorii mužů naplníme kvótu dvou, ale jména bych neříkal a v soutěži žen je velká pravděpodobnost, že olympiádu udělá Kalinovská a šanci má Grolichová," řekl Kučera.
 
Po Světovém poháru v Pekingu internetová stránka mezinárodní pětibojařské federace uvedla, že si Michal Sedlecký šestým místem zajistil postup na olympijské hry.

"Spletli si Sedleckého s Michalíkem, který si účast vyjel přímo, ale Sedlecký to jisté nemá," řekl Kučera. Sedlecký je nyní první v redukovaném pořadí žebříčku, z kterého se do Atén dostane asi kvarteto pětibojařů, ale před žebříčkem má přednost přímá kvalifikace.

Pokud si například na MS v Moskvě zajistí postup Libor Capalini, tak Sedlecký automaticky z redukovaného hodnocení žebříčku OH vypadne, protože každý stát může na olympiádu poslat maximálně dva muže a stejný počet žen.

"Sedlecký má na devadesát pět procent splněno ze žebříčku, ale má i na to, aby si zajistil přímou účast," řekl Kučera o předloňském mistru světa.  Pětibojaře čekají ještě dva kvalifikační závody. Za deset dnů SP v Budapešti, z kterého mají šanci postoupit dva závodníci a koncem května MS v Moskvě, kde bude k dispozici devět míst. 

V redukovaném žebříčku žen je Kalinovská pátá a podle propočtů Kučery se na olympiádu z tohoto pořadí dostane devět až jedenáct pětibojařek. I ona má naději na přímou kvalifikaci.

"Dvakrát skončila na světě do devíti, takže je velká šance, že olympiádu udělá," věřil Kučera. Grolichová je na hraně postupu. "Nesmí se stát v Budapešti a Moskvě žádné překvapení a ona si potřebuje polepšit. Šanci má tak napůl," odhadl trenér.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Škoda Superb 2,0 TDi...
Škoda Superb 2,0 TDi...

r.v. 2012, naj. 249 489 km, diesel
209 999 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz