Maďarský kladivář přijde o olympijské zlato

29 2004
Atény - Mezinárodní olympijský výbor začal oficiálně projednávat případ maďarského kladiváře Adriana Annuse. Disciplinární komise bez přítomnosti vítěze olympijské rozhodla podle zdrojů agentury AP o odebrání zlaté medaile. Maďarovo chování totiž posoudila jako odmítnutí dopingového testu testu.

Disciplinární komise rozhodovala, zda se Annus k dopingové zkoušce "nedostavil", nebo ji "odmítl".

Právníci pak rozhodli, že ji odmítl, což znamená stejný trest, jako kdyby měl pozitivní výsledek: tedy odebrání olympijského zlata.

Jednatřicetiletý kladivář měl další dopingový test podstoupit kvůli podezření olympijských funkcionářů, že se při zkoušce po závodě snažil podvádět.

Annus, jenž má stejného trenéra jako potrestaný diskař Róbert Fazekas, však již odjel do Maďarska, ukončil kariéru a další kontrolu absolvovat nehodlá.

Dopingoví komisaři se vydali za Annusem do Maďarska, ale kladiváře nezastihli. Olympijský šampion odmítá, že by užíval zakázané látky. "Sportovci, kteří nic neberou, nemají co skrývat. V tom případě neexistuje důvod, aby se neukázali," poznamenal nejmenovaný olympijský funkcionář.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz