Maďarský kladivář přijde o olympijské zlato

29 2004
Atény - Mezinárodní olympijský výbor začal oficiálně projednávat případ maďarského kladiváře Adriana Annuse. Disciplinární komise bez přítomnosti vítěze olympijské rozhodla podle zdrojů agentury AP o odebrání zlaté medaile. Maďarovo chování totiž posoudila jako odmítnutí dopingového testu testu.

Disciplinární komise rozhodovala, zda se Annus k dopingové zkoušce "nedostavil", nebo ji "odmítl".

Právníci pak rozhodli, že ji odmítl, což znamená stejný trest, jako kdyby měl pozitivní výsledek: tedy odebrání olympijského zlata.

Jednatřicetiletý kladivář měl další dopingový test podstoupit kvůli podezření olympijských funkcionářů, že se při zkoušce po závodě snažil podvádět.

Annus, jenž má stejného trenéra jako potrestaný diskař Róbert Fazekas, však již odjel do Maďarska, ukončil kariéru a další kontrolu absolvovat nehodlá.

Dopingoví komisaři se vydali za Annusem do Maďarska, ale kladiváře nezastihli. Olympijský šampion odmítá, že by užíval zakázané látky. "Sportovci, kteří nic neberou, nemají co skrývat. V tom případě neexistuje důvod, aby se neukázali," poznamenal nejmenovaný olympijský funkcionář.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na iDNES.cz