Loučení Kašpárkové? Slzičky štěstí

22 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Byl v tom kus symboliky. Na místě, kde v roce 1997 pokořila celý trojskokanský svět, absolvovala možná poslední závod na nejvyšší úrovni. Šárka Kašpárková skončila svou aténskou pouť už v kvalifikaci, výkon 13,79 m jí na finále nestačil. "Jsem ráda, že na téhle olympiádě nechybím," tvrdí i po nezdaru.

Olympijský stadion opouštěla s uslzenýma očima, smutek z kvalifikačního výpadku v tom však prý nehrál roli. "Všichni okolo mi tu připomínali aténské MS v roce 1997. Rozplakali mě víceméně slzičkami štěstí," svěřovala se. "Když jsem přijela před stadion, všechno se mi to vrátilo zpátky."

I když se neutápěla ve smutku, spokojena se svým olympijským výsledkem rozhodně nebyla. Nejprve dvakrát přešlápla, ve třetí sérii pak zvládla jen 13,79 m.

"Kdybych neměla na to abych tady skočila přes čtrnáct metrů, tak by mě to nemrzelo. Před třetím pokusem jsem se psychicky nesrovnala s prvními dvěma přešlapy. A dopadlo to jak to dopadlo. Skoro jsem neběžela, hrozně jsem se stáhla. A byl z toho velký nedošlap," říká bronzová trojskokanka z her v Atlantě.

S trenérem a přítelem Michalem Pogánym posunuli před posledním pokusem rozběh na jistotu, tedy dozadu o 30 centimetrů.

"V hlavě mi blikala olympiáda v Sydney (přešlápla tři finálové pokusy a nezapsala výsledek - pozn. red.). Říkala jsem si, potřetí přece nemůžu přešlápnout." Nepřešlápla, ale její pokus postupovými kartami nezamíchal. Výkon 13,79 byl až šestadvacátým nejlepším v kvalifikaci.

V Aténách zůstane až do konce her. "Užiju si to. Chtěla bych se podívat na basket a na beachvolejbal. A samozřejmě na atletiku," nastínila svůj další olympijský program.

To, zda na podzim skutečně pověsí trojskokanské tretry na hřebík, jak v minulosti několikrát naznačila, jisté úplně není. "Nevím, uvidí se." povídá neurčitě.

"Říká se nikdy neříkej nikdy, a tak si jednu desetinu procenta na pokračování kariéry nechávám. Sport mě baví, ráda bych ho dělala dál. Ale musím zvážit jestli mi to  přináší víc kladů nebo záporů."

Na tom, když sportovec sportuje dokud ho to baví, nevidí nic špatného."Všichni říkají skákej, budeš nejlepší v republice. Možná to bude jedno z měřítek podle kterých se budu rozhodovat," směje se.

Tím dalším bude rodina. Přítel a tříletá dcerka Terezka. "Malá se dnes určitě dívala, ona je takový noční pták a navíc určitě po obědě spala."

Kdo ví, možná se rodí budoucí atletická hvězda. "Když mě vidí v televizi, snaží se napodobovat. Já musím být Terezka, ona maminka. Já jí tleskám a pak si role vyměníme. Trojskok zatím nenapodobuje, jen obyčejnou dálku. A když jsme na stadionu, tak to zkouší naostro." 

Až se vrátí domů, čekají na ní ještě další závody. "Finále extraligy a start na Slovensku. A pak závod v Břeclavi, kde budou otevírat nový stadion. Tam budu startovat asi v dálce," potvrzuje, že si atletickou dovolenou zatím nebere.

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz