Korbel je poslední českou stolní nadějí

17 2004
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) Už jen poslední zástupce českého stolního tenisu zůstává ve hře na olympijských hrách v Aténách. Petra Korbela čeká Ko Lai Čak z Hongkongu. "Je to velká neznámá, nikdy jsem se s ním nesetkal," říká český hráč.

O taktice proti asijskému soupeři přemýšlel Korbel hned to prohrané čtyřhře s Rusy. "Asi do něj půjdu hned od začátku, nebudu čekat, abych si ho oťukal," plánoval.

Korbel nastupuje do zápasu v roli papírového favorita, který bude tvořit hru a chce ji vnutit soupeři.

"Budu muset hodně běhat, tady se to musí, protože balónky v hale moc nelítají a musí se k nim chodit," popsal Korbel, jak se cítí v Galatsi Olympic Hall.

Hru neznámého soupeře z Hongkongu si nastudoval z videonahrávky, kterou na olympiádě natočil reprezentační kouč Miroslav Cecava při utkání Ko Lai Čaka s Indem Achatou Šarafem Kamalem.

"Uvidíme, tam bude. Dva sety v tom zápase dopadly těsně jedenáct devět, tak snad něco zjistíme. Jde hlavně o to, jak podává, a o signály," podotkl Korbel, do olympijského turnaje nasazený jako číslo čtrnáct.

Pokud postoupí, střetne se Korbel v dalším kole s domácím hráčem Kalinikosem Kreangou, osmým nasazeným. "MUsím být opatrný, protože ten chlap z Hongkongu umí hrát. A nikde není, psáno, že musí postoupit i Kreanga, protože tam má dobrého soupeře," míní český hráč.

Kreanga hraje se Švédem Jorgenem Perssonem. Korbel připouští, že pokud Řek postoupí, bude to svátek s ním hrát. "Předpokládám, že by přišla plná hala," těší se na bouřlivou atmosféru.

Tu zažije už při utkání s Ko Lai Čakem. Kreanga totiž hraje s Perssonem ve stejný čas. "Diváci se na nás ohlížet nebudou. Člověk se s tím musí vyrovnat a soustředit se na svou hru," podotkl Korbel.

Petr Korbel na dotazy novinářů a olympiádě v Aténách poté, co s Richardem Výborným prohráli v deblu s ruským párem Mazunov - Smirnov. (16. srpna 2004)

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz