Komrsková změnila na olympiádu doprovod

3 2004
Zlín - Kvůli zdravotním potížím nebylo o jejím olympijském startu dlouho rozhodnuto, nakonec bude sportovní gymnastka Jana Komrsková první, kdo se z české výpravy v olympijské vesnici zabydlí. Oproti zvyklostem jí doprovází matka Zdena, která bude zároveň její trenérkou. "Před Sydney se losovalo, kdo se mnou poletí. Nyní si rodiče role vyměnili," řekla s úsměvem.

Před čtyřmi lety v Sydney doprovázel Komrskovou v trenérské roli její otec. "Tatínek zůstává doma a veškerá odpovědnost za závěr mé přípravy leží na mamince," uvedla zlínský gymnastka.
 
Na otázku, kdo je z jejího pohledu lepším trenérem, zvolila odpověď hodnou zkušené političky: "Bez komentáře. Na tuto otázku neodpovím."
 
Poslední přípravu před odletem na olympijské hry podstoupila Komrsková v Trnavě. Dvanáct dnů tam strávila společně se slovenskou gymnastkou Zuzanou Sekerovou. "S touto přípravou jsem spokojena, neboť jedna motivovala druhou. Domnívám se, že oběma těchto společných dvanáct dnů prospělo," řekla Komrsková.
 
Nad Komrskovou se před olympijským závodem vznáší výkonnostní otazník, neboť kvůli zranění celých deset měsíců nezávodila. Po problémech s loktem si začátkem loňského listopadu při exhibičním vystoupení zlomila zánártní kost. Návdavkem po doléčení vleklého zranění začala gymnastku pronásledovat virová onemocnění. Svou účast v Aténách potvrdila Komrsková až 10. července při kontrolním závodě v Brně.
 
"Cítím, že jsme na tom výkonnostně stejně jako loni před mistrovstvím světa. Mám vyrovnané sestavy na všech čtyřech nářadích. Rozhodně nemohu říci, že bych v některé byla lepší a v jiné horší. Mám dostatek závodních zkušeností, abych výpadek v závodech dohnala," tvrdila Komrsková před odletem do Atén.
 
Svá tajná přání na umístění shrnula čtvrtá závodnice z přeskoku na mistrovství světa 2001 v Gentu do dvou vět. "Chtěla bych se dostat mezi čtyřiadvacet nejlepších ve víceboji. A kdyby se mi podařilo vybojovat finále v přeskoku, tak bych dosáhla super výsledku," řekla.
 
Svůj volný čas v Aténách před zahájením soutěží bude česká gymnastická jednička věnovat pouze tréninkům. "Na nic jiného nebude čas a také se nechci ničím rozptylovat. Volný čas bych si chtěla užít až po skončení gymnastických soutěží," nastínila svůj program na nejbližší dny Komrsková.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat