Komrsková je druhou náhradnicí pro finále

15 2004
Atény - Jana Komrsková obsadila v nedělní kvalifikaci víceboje 32. místo. Jediná česká reprezentantka ve sportovní gymnastice na olympijských hrách v Aténách tak do finále nepostoupila. Stále však má malou naději, že se ho zúčastní. Je druhou náhradnicí.

V přeskoku, v němž na MS před třemi lety skončila čtvrtá, byla tentokrát až patnáctá a i toto finále se odehraje bez ní.

"V přeskoku jsem bohužel vyšlápla mimo čáru, za což je velká bodová srážka," řekla České televizi. Komrskovou mrzelo i hodně chyb na kladině, naopak největší spokojenost cítila po cvičení na bradlech.

S nimi měla v poslední době velké problémy, ale společně s podporou publika se vyhecovala. "Jsem strašně šťastná, jak jsem zvládla bradla. Občas bývají jinak tvrdá nebo měkká, myslela jsem si, že z nich spadnu, ale naštvala jsem se a dala je," vykládala jedenadvacetiletá gymnastka, která v Řecku startovala na svých druhých olympijských hrách.

Nejlepší formu zatím v Aténách prokázaly rumunské gymnastky. Obhájkyně olympijského titulu ze Sydney v čele s Danielou Sofronieovou v kvalifikaci dosáhly součtu 152,436 bodu a o necelých šest desetin porazily úřadující mistryně světa z USA, za které startovala i nejlepší závodnice v individuálním hodnocení Carly Pattersonová. Třetí příčku v kvalifikaci obsadily Číňanky, až za nimi skončily reprezentantky tradiční gymnastické velmoci z Ruska.

Kvalifikace se příliš nevydařila nejsledovanější gymnastce na olympijských hrách Světlaně Chorkinové. Pětadvacetiletá Ruska pokazila druhý přeskok, po němž dopadla obličejem na žíněnku, a ani na kladině nepředvedla nijak excelentní výkon. Její nejoblíbenější nářadí ji však nezradilo: na bradlech získala 9,750 bodu. Také díky tomu nakonec měla nejvyšší bodový zisk ze všech ruských gymnastek a v individuálním pořadí obsadila pátou příčku.

Komrsková nicméně nebyla jedinou závodnicí, které se oblíbená disciplína nevydařila. Uzbecká mistryně světa v přeskoku Oksana Čusovitinová, v 29 letech nejstarší gymnastka na hrách, se nezotavila ze zdravotních obtíží a s průměrnou známkou 8,800 skončila až v třetí desítce. Španělská specialistka na prostná Elena Gomezová obsadila jedenácté místo a je pro osmičlenné finále jen náhradnicí.

Výsledky - kvalifikace:
Týmy (postupující do finále):
1. Rumunsko 152,436 b., 2. USA 151,848, 3. Čína 151,085, 4. Rusko 149,420, 5. Ukrajina 148,908, 6. Francie 148,759, 7. Španělsko 147,921, 8. Austrálie 147,419. 
Jednotlivkyně: 1. Pattersonová (USA) 38,337, 2. Sofronieová (Rum.) 38,062, 3. Banová (obě Rum.) 37,975, ...32. Komrsková (ČR) 36,212.

Autor:

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz