Klimešová: Hrály jsme dobře, zvedáme se

16 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ačkoli se české basketbalistky v duelu s Američankami úspěchu nedočkaly, jeden primát jim přece jen připadl. Zuzana Klimešová se s 18 body stala vůbec nejlepší střelkyní zápasu. "Myslím, že jsme hrály celý první poločas dobře, jenže pak začaly být Američanky čím dál tím rychlejší a my zase čím dál tím pomalejší," poznamenala hráčka řeckého klubu Asteras Atény.

Přes porážku nachází na dnešním duelu pozitiva. "Po prohře se Španělkami to na nás dolehlo a i když jsme ani dnes neuspěly, odehrály jsme určitě dobrý zápas a dokázaly se zvednout."

V zámoří působila, vyzkoušela si i prestižní WNBA v dresu Indiany. To, že nastřílela osmnáct bodů právě Američankám jí ale nechává v klidu. "Já to takhle neberu. Když se prohraje, tak mi vždycky přijde, že jsem těch bodů nedala dost," tvrdila po zápase.

I když má se zámořským stylem hry bohaté zkušenosti, spoluhráčkám nijak zvlášť neradila. "Kdepak, holky mají samy dost zkušeností, většina z nich reprezentovala mnohem častěji než já."

Těžké je prý hlavně se vyrovnávat s americkou tvrdostí. "Pod košem to bolí, modřiny mám všude," pokyvovala s úsměvem hlavou. "Ale člověk si na to zvykne. Když mám na konci zápasu všechny zuby, jsem spokojená."

Věřila po osmi minutách, které český tým vyhrál 21:12, v konečný úspěch? "Nikdy nepochybuju o tom, že vyhrajeme. Tedy až do té doby než prohrajeme," tvrdí pětadvacetiletá rodačka z Prahy. "Dobře jsem věděla, že devět bodů je jen devět bodů a velkou část zápasu máme ještě před sebou," dodala.

"Hlavně mi v té době tlouklo srdce a přemýšlela jsem o tom, že hrozně chci abych to ještě udýchala. A to jsme před sebou měly ještě tři čtvrtiny. Ale pan doktor a masér se o nás dobře starají, takže to dopadlo dobře," dodala s úsměvem.

Na palubovce se potkala i se svou někdejší spoluhráčkou z Indiany Tamikou Catchingsovou.

"My jsme proti sobě hrály už v době, kdy jsem v Americe nastupovala v univeritní soutěži, a pak jsme se sešly v Indianě. Pro mě na světě neexistuje lepší hráčka," vysekla poklonu basketbalistce, která v zápase nastřílela devět bodů.

"Je skvělá v útoku i v obraně, je tvrdá a nikdy nepřestane běhat. A ke všemu není namyšlená," vypočítává její přednosti.

Pečlivě sledovala i nedělní vystoupení amerického mužského Dream Teamu, který utrpěl debakl v zápase s Portorikem. "S holkama jsme se na to dívaly, ale už předtím jsme si říkaly, že už dávno žádný Dream Team není," tvrdí.

"V předchozích amerických výběrech si i největší hvězdy dokázaly přihrát, hráli kolektivně. Hráči co přijeli sem jsou zvyklí hrát jeden na jednoho. Proti Portoriku se nedokázali trefit a vypořádat s clonou. Myslím, že Američanky tu mají lepší tým než muži, hrají jako skutečný mančaft."

Souboj pod košem: Zuzana Klimešová při utkání se Spojenými státy.

Nejčtenější

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz