Kde jsou tyče? Atleti se zabydlovali

17 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Kolem čtvrté hodiny ranní zalehla do postelí v olympijské vesnice další část české výpravy, s níž přicestoval i šéftrenér Václav Fišer. Spát šel až jako poslední. "Zalehl jsem až v šest ráno a spal jen dvě hodiny. Pak byla technická porada," líčil.

Atlety ve vesnici uvítal šéf české olympijské mise František Dvořák, s nímž trenéři debatovali až do rána. Jejich svěřenci už dávno spali, včetně oštěpaře Jana Železného, který uspíšil svůj přílet kvůli zranění. A když už byl v Aténách dřív, zašel podpořit tenistu Nováka. - více zde

"Každý má svoje bolístky, ale jinak jsou všichni více méně v pořádku. Honza Železný přijel dřív, aby dal s Pavlem Kolářem dohromady svůj bolavý kotník," podotkl Václav Fišer, který si pochvaloval, že procedury po příletu byly rychlé.

"Přistáli jsme ve dvě ráno, takže bylo všude volno. Překvapilo mě, že nám hned na letišti udělali akreditaci, a protože tam nikdo nebyl, tak jsme byli během pěti minut hotovi," řekl šéftrenér.

Se svými svěřenci pak nasedl do autobusu a díky nové dálnici byli všichni rychle ve vesnici. "Tam jsem čekal přísná bezpečnostní opatření jako na předchozích olympiádách, ale jen nám zrentgenovali kufry a prošli jsme rámem. Nic mimořádného," srovnával Fišer ATény s Atlantou před osmi a Sydney před čtyřmi roky.

Chválu z jeho úst sklidila i vesnička samotná. "V Austrálii to byly takové Tesco baráky, v Americe zase skromná kolej. Tohle mi připadá jako luxusní záležitost. Navíc jsme na super místě blízko u brány, takže odpadají transporty," je spokojen Fišer.

Ocenil i takovou věc, jako je možnost sledovat televizi s deseti kanály. "Hlavně pro závodníky, kteří tu budou před závody trávit většinu času, je to velmi důležité, protože mohou trávit volný čas v chládku," poznamenal ke klimatizované klubovně v přízemí olympijského domu, kde je k dispozici i připojení k internetu.

Dobře naloženého Fišera, který spánkový deficit po příletu dohnal dalšími hodinkami odpočinku po obědě, potěšilo, že v Aténách zatím nepanuje avízovné velké vedro. "Je tady jako u nás, kde minulý týden bylo možná víc teplo," podotkl.

Stadion v komplexu OAKA, kde se konají atletické soutěže, zná. "Je to ten starý, na kterém jsme už závodili, takže víme, kde jsou rozcvičováky a další prostory. Jen mu přidělali střechu. Nic by nás nemělo zaskočit," nebojí se Fišer hlavního olympijského "kotle".

A tak jediný "problém", který šéftrenéra odpoledne po příletu trápil, bylo najít atletické tyče. "Na letišti nám nebyli schopni říci, kam je povezou. Jen opakovali, že v 6:30 ráno přijede kamion a odveze je, ale kam to nevěděli," líčil trenér. Tyče se však neztratily - ležely v opuštěné garáži jednoho z domů českého olympijského týmu.

Nejčtenější

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz