Kanoisté koupí kolegům bečky piva

26 2004
Atény, Praha - Marek Jiras a Tomáš Máder, bronzoví olympionici ze Sydney, se třásli o letošní olympiádu. V klíčovém závodě Světového poháru vypadli v Aténách v semifinále. Museli doufat, že jim postup na hry vyjedou Pospíšil s Pollertem. „Hrozné čekání,“ ulevil si Jiras. Ale podařilo se. „Máte to u nás, chlapi,“ děkoval kolegům Máder.

Jiras se usmíval: „Nebude jim dobře. Dostanou od nás v Čechách dárek - pár beček piva.“ Tím si připili i včera večer, před noční cestou z řecké metropole. „Snad nám kvůli nim neuletí letadlo,“ doufal šéftrenér Jiří Pultera.

Na peřejích olympijského kanálu předtím Jiras a Máder pokazili semifinále, vypadli. „Udělali jsme velkou chybu, podjeli bránu.“ V cíli se báli. „Je to v pytli,“ pomyslel si Máder.

„Na Járy (Pospíšila s Pollertem - poz. red.) jsme před finálovou jízdou radši nemluvili, aby se nevynervovali,“ vyprávěl jeho háček řečený Šnek. Hrály se velké nominační šachy. „Jenže ty už k olympiádě patří,“ poznamenal kouč Pultera.

Po dvou týdnech ve slané aténské vodě se těšili domů. Jen Štěpánka Hilgertová si přidala týden přípravy navrch. „My potřebujeme změnu prostředí a restart,“ oznámil Máder. Znovu se vrhnou do posilovny, olympijská trať totiž bolí. „Chce pořádné svaly. Šnek by měl se sebou něco dělat,“ popichoval háčka.

„Ale do fitka půjdeme oba.“ Včera selhali i pětinásobní šampioni Světového poháru, slovenští bratři Hochschornerové. „Tahle trať zvláštní. Jednou se vámto na ní povede, jednou nepovede,“ neztrácel Jiras víru v olympijský úspěch.

 

Autoři:

Nejčtenější

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Najdete na iDNES.cz