Judistka Pažoutová skončila devátá

18 2004
Atény - Česká judistka Andrea Pažoutová skončila na olympijských hrách na konečném devátém místě. V kategorii do 70 kilogramů si připsala jedno vítězství a dvě porážky. O jejím umístění rozhodla porážka v opravách, kde nestačila na Kim Rjon-mi z KLDR. Česká závodnice vstoupila do soutěže vítězstvím na ipon nad mistryni Evropy z roku 2002 Adrianu Dadciovou z Polska.

Polce tak oplatila dvě prohry z finále dvou letošních turnajů kategorie A.

Jenomže v dalším kole ji zaskočila Australanka Catherine Marie Joelle Arloveová, už třiatřicetiletá bývalá zápasnice, která kvůli zákeřnému viru musela s judem na rok a půl skončit.

Arloveová českou reprezentantku alespoň vytáhla do oprav čtvrtfinálovou výhrou nad Kim Rjon-mi z KLDR.

Asijka ovšem byla později nad síly Pažoutové. Ta sice vedlana koku, soupeřka byla dvakrát napomínána za pasivitu, ovšem vzápětí provedla bleskový kontr proti tani-otoši a souboj nakonec vyhrála na vazari.

"Tenhle zápas mě trápí asi nejvíc, určitě se dala porazit," přehrávala si Pažoutová v hlavě souboj s asijskou judistkou. Česká závodnice sice vedla na juko, soupeřka byla dvakrát napomínána za pasivitu, ale vzápětí provedla bleskový kontr proti tani-otoši a vedení na vazari nakonec udržela.

"Ještě nikdy jsem se s ní neprala, přečtenou jsem ji neměla. Ale zavinila jsem si to sama," smutnila nad porážkou, která ji definitivně zbavila šancí na některý z cenných kovů. Při jejím mládí ji však vrchol možná čeká až za čtyři roky v Pekingu a je tudíž pravděpodobné, že z tohoto pohledu přehodnotí i svůj současný kritický pohled na dnešní umístění.

"Asi ano. Možná mi skutečně dojde až za pár dní, že jsem se tady zase tak neztratila," pousmála se konečně. V Aténách chce Pažoutová pobýt ještě čtyři dny.

Hned ve čtvrtek chce vyhnat judo z hlavy a půjde držet palce deblkanoistům Marku Jirasovi a Tomáši Máderovi, chystá se podpořit i atlety.

V pondělí pak zamíří domů, kde ji čeká vážný životní krok, svatba. Jejím vyvoleným je judistický reprezentant Jiří Pokorný a "ano" si hodlají říci 4. září na zámku v Častolovicích.

Před čtyřmi roky v Sydney vyšla po dvou prohrách bez umístění, ani s letošním výsledkem příliš spokojena není. "Docela mě mrzí, že to takhle dopadlo. Určitě jsme mysleli výš, v koutku duše i na některou z medailí," přiznala.

"Jenomže, kdo chce tady v té ohromné konkurenci uspět, ten nesmí udělat chybu. A to se mně nepovedlo," zpytovala svědomí.

Výsledky:
Ženy - do 70 kg
Finále:
Uenoová (Jap.) - Boschová (Niz.) ipon, o 3. místo: Čchin Tung-ja (Čína) - Arloveová (Austr.) ipon, Böhmová (Něm.) - Jacquesová (Bel.) ipon., semifinále: Boschová - Böhmová vazari, Uenoová - Arloveová ipon.
Konečné pořadí: 1. Uenoová, 2. Boschová, 3. Čchin Tung-ja a Böhmová, 5. Arloveová a Jacquesová, 7. Blancová (Šp.) a Kim Rjon-mi (KLDR), 9. Pažoutová (ČR).

Autoři: ,

Nejčtenější

Jaká korupce? Šéf Japonského olympijského výboru nařčení odmítá

Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a vlivný člen...

Žádná korupce, jen běžná procedura. Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a...

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz