Judistka Pažoutová skončila devátá

18 2004
Atény - Česká judistka Andrea Pažoutová skončila na olympijských hrách na konečném devátém místě. V kategorii do 70 kilogramů si připsala jedno vítězství a dvě porážky. O jejím umístění rozhodla porážka v opravách, kde nestačila na Kim Rjon-mi z KLDR. Česká závodnice vstoupila do soutěže vítězstvím na ipon nad mistryni Evropy z roku 2002 Adrianu Dadciovou z Polska.

Polce tak oplatila dvě prohry z finále dvou letošních turnajů kategorie A.

Jenomže v dalším kole ji zaskočila Australanka Catherine Marie Joelle Arloveová, už třiatřicetiletá bývalá zápasnice, která kvůli zákeřnému viru musela s judem na rok a půl skončit.

Arloveová českou reprezentantku alespoň vytáhla do oprav čtvrtfinálovou výhrou nad Kim Rjon-mi z KLDR.

Asijka ovšem byla později nad síly Pažoutové. Ta sice vedlana koku, soupeřka byla dvakrát napomínána za pasivitu, ovšem vzápětí provedla bleskový kontr proti tani-otoši a souboj nakonec vyhrála na vazari.

"Tenhle zápas mě trápí asi nejvíc, určitě se dala porazit," přehrávala si Pažoutová v hlavě souboj s asijskou judistkou. Česká závodnice sice vedla na juko, soupeřka byla dvakrát napomínána za pasivitu, ale vzápětí provedla bleskový kontr proti tani-otoši a vedení na vazari nakonec udržela.

"Ještě nikdy jsem se s ní neprala, přečtenou jsem ji neměla. Ale zavinila jsem si to sama," smutnila nad porážkou, která ji definitivně zbavila šancí na některý z cenných kovů. Při jejím mládí ji však vrchol možná čeká až za čtyři roky v Pekingu a je tudíž pravděpodobné, že z tohoto pohledu přehodnotí i svůj současný kritický pohled na dnešní umístění.

"Asi ano. Možná mi skutečně dojde až za pár dní, že jsem se tady zase tak neztratila," pousmála se konečně. V Aténách chce Pažoutová pobýt ještě čtyři dny.

Hned ve čtvrtek chce vyhnat judo z hlavy a půjde držet palce deblkanoistům Marku Jirasovi a Tomáši Máderovi, chystá se podpořit i atlety.

V pondělí pak zamíří domů, kde ji čeká vážný životní krok, svatba. Jejím vyvoleným je judistický reprezentant Jiří Pokorný a "ano" si hodlají říci 4. září na zámku v Častolovicích.

Před čtyřmi roky v Sydney vyšla po dvou prohrách bez umístění, ani s letošním výsledkem příliš spokojena není. "Docela mě mrzí, že to takhle dopadlo. Určitě jsme mysleli výš, v koutku duše i na některou z medailí," přiznala.

"Jenomže, kdo chce tady v té ohromné konkurenci uspět, ten nesmí udělat chybu. A to se mně nepovedlo," zpytovala svědomí.

Výsledky:
Ženy - do 70 kg
Finále:
Uenoová (Jap.) - Boschová (Niz.) ipon, o 3. místo: Čchin Tung-ja (Čína) - Arloveová (Austr.) ipon, Böhmová (Něm.) - Jacquesová (Bel.) ipon., semifinále: Boschová - Böhmová vazari, Uenoová - Arloveová ipon.
Konečné pořadí: 1. Uenoová, 2. Boschová, 3. Čchin Tung-ja a Böhmová, 5. Arloveová a Jacquesová, 7. Blancová (Šp.) a Kim Rjon-mi (KLDR), 9. Pažoutová (ČR).

Autoři: ,

Nejčtenější

Box zůstane v programu olympijských her, nebude ho ale organizovat AIBA

ZÁSAH. Britská boxerka Nicola Adamsová poslala k zemi Číňanku Žen...

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru (MOV) doporučila setrvání boxu v programu...

Další z rubriky

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz