Jedenadvacítku ve středu čekají Bulhaři

27 2004
Sofie - Fotbalová reprezentace do 21 let si vyjíždí i pro svůj druhý přípravný zápas na půdu soupeře. Po březnové remíze na Slovensku 0:0 ve středu svěřenci Ladislava Škorpila nastoupí v Sofii proti stejně starému výběru Bulharska. Čeští trenéři museli na poslední chvíli udělat jednu změnu v nominaci.

Místo mladoboleslavského útočníka Romana Bednáře, který se omluvil kvůli klubovým povinnostem, přišel olomoucký Michal Hubník.

Dobrou zprávou pro tým je, že problémy Filipa Trojana s levým kolenem odezněly a ofenzivní záložník Schalke 04 bude moci nastoupit.

Nově se tvořící výběr do 21 let se sice před podzimním vstupem do kvalifikace o evropský šampionát zatím nachází ve stádiu testování a zkoušení, ovšem výsledek ve středu nebude vůbec podřadný.

"O ten jde na reprezentační úrovni vždycky. Vystupujeme za národ a celý český fotbal a ti, kteří nastoupí si to musí bezpodmínečně uvědomit," řekl kouč Škorpil.

Sami hráči jen souhlasně pokyvovali hlavami. "V reprezentaci jsou všechny zápasy prestižní. Každý dobrý výsledek pro nás je v současné chvíli důležitý," potvrdil trenérova slova záložník italské Modeny David Limberský.

Mladí reprezentanti by si v Bulharsku rádi spravili chuť po svém prvním vystoupení v Bratislavě. Když dnes přes mezipřistání v Mnichově dorazili odpoledne do Sofie, z podmračené oblohy lehce mrholilo a teplota se nevyšplhala přes deset stupňů.

Fotbalisté se před úterním odpoledním tréninkem dušovali, že si z nepovedeného zápasu na Slovensku vezmou před dalším soubojem ponaučení.

"Horší než na Slovensku to už snad ani být nemůže. Ale tam byl ten špatný výkon celkem logický - jsme spolu velmi krátce a teprve se sehráváme," řekl útočník pražské Sparty Tomáš Jun, který se objevuje už ve třetím výběru jedenadvacítky za sebou.

Trenér Škorpil by si přál, aby se jeho tým už konečně střelecky prosadil. V Bratislavě totiž čeští útočníci selhali v několika solidních možnostech. "Ale musíme si dát pozor i na defenzivu, Slováci proti nám měli čtyři dobré šance, dvakrát se do nich dostali překopnutím naší obrany a dvakrát jsme měli problémy po autech, toho bychom se teď rádi vyvarovali," upozornil Škorpil.

V Bulharsku se jedenadvacítka představí s pozměněnou tváří. Ze základní sestavy oproti prvnímu utkání vypadnou nepřítomní bek Zachariáš, levý záložník Kolář a útočník Svěrkoš.

Na šanci v závětří čekají další: třeba čerstvě povolaný kvartet Šourek, Bílek, Volešák a Hlavatý. Nad podobou základní sestavy se stále vznáší řada otazníků. "Chceme dát šanci co největšímu počtu hráčů. Teď jde jen o tom, kdo nastoupí v základu a kdo přijde na hřiště až v průběhu hry," poznamenal trenér.

Nepříjemný tým; agresivní, občas zákeřný a technicky zdatný - tak o mladých Bulharech mluví čeští reprezentanti, sami přiznávají, že si ve středu vytrpí své.

Soupeře teď již částečně znají. Ještě v dobách reprezentační devatenáctky s ním jednou remizovali a jednou na jeho půdě vyhráli. "Byli jako čerti, pěkně jsme se s nima tehdy pokopali," otřásal se při vzpomínkách na minulé zápasy kapitán Tomáš Sivok.

Zápas mezi reprezentačními celky Bulharska a ČR začíná na stadionu CSKA Sofia ve středu v 15:00 SEČ, hlavním rozhodčím je Makedonec Sasholazavski.

Předpokládaná sestava ČR:  Grygar - Kaufman, R. Hubník, Latka, Hottek - Limberský, Sivok, Magera, Trojan - Jun, Rilke (M. Hubník). Trenér: Škorpil.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz