Jachtaře Maiera trápí vlastní chyby

19 2004
Atény - Jen sám na sebe byl jachtař Michael Maier naštvaný za dosavadní vystoupení v olympijské třídě Finn. Ve čtvrtek vybojoval své zatím nejlepší výkony v soutěži, když obsadil čtvrté a sedmé místo. V průběžném pořadí je však před poslední sobotní jízdou až patnáctý.

Maier si věřil, že by se konečně mohl na olympiádě vejít do první desítky, jenomže to vypadá, že napodobí předchozí výsledky. V Atlantě 1996 dojel čtrnáctý a v Sydney před čtyřmi lety byl šestnáctý.

"Začal jsem třináctkou," řekl Maier. Smolné číslo jakoby symbolizovalo další průběh regaty. Před závodem lepil jednu díru v lodi, během soutěže ji musel opravovat znovu. "Ale nějak jsem se nemohl chytit. Dělal jsem jachtařské chyby, s tím nemá nikdo nic společného. Vyžral jsem si to," láteřil Maier.

Potřetí si ověřil, že se na olympiádě závodí jinak než na jiných regatách. "Jezdí se ostřeji a tvrději. Na všechno je míň času a od toho se odvíjí taktika," řekl jachtař z Roudnice nad Labem.

Možná mohl jít do startů razantněji, ale není taková nátura. "Já nejsem z těch, kteří štípají lodě," podotkl. 

Nemohl se chytit ani ve svém oblíbeném větru od břehu. Dva dny dokonce foukal silně. On se ale několikrát rozhodl špatně, pak zůstal bez větru a ocitl se na chvostu. "Něco dohánět můžu u nás na rybníku, ale ne na olympiádě," řekl čtyřicetiletý Maier.

Vítr se nedal číst, byly v něm díry. "Bylo to hop nebo trop a já si to vyžral, jak jsem mohl," mávl rulou.

Ani si z toho nemůže vzít ponaučení. "To je příroda a nedá se nic dělat. Někdy to sedne a já jsem se z toho nevypáčil tři dny," doplnil.

Loď dvakrát opravoval, ale byla kvalitní a mohl jezdit normálně. "Akorát je to nepříjemné, když mám novou loď a jeden den je díra z jedné strany a pak z druhé strany další. Nepůsobí to nejlíp, "řekl Maier.

V sobotní poslední rozjížďce se ještě může mírně posunout, ale na desítku to stačit nebude. "Tam jsem chtěl, ale už to nejde," dodal jachtař.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Najdete na iDNES.cz