Iverson opět válčí s trenérem Brownem

1 2004
Jacksonville - Americký basketbalový Dream Team sice v přípravě na olympijský turnaj v Aténách vítězí, atmosféra uvnitř týmu však není úplyně idylická. Před druhým přípravným utkáním s Portorikem přišel Allen Iverson pozdě na týmovou poradu a trenér Larry Brown ho vyřadil z nominace na zápas.

Přestože se kvůli stejnému prohřešku nedostali do hry ani LeBron James a Amare Stoudemire, mladý americký tým opět bez problémů vyhrál 96:71.

Epizoda před zápasem připomněla šestileté "válčení" hvězdného střelce Iversona s Brownem ve Philadelphii, které skončilo až loni po trenérově odchodu. "Porušili týmová pravidla a my jsme tým. Byli za to potrestáni, nikdo jim nechce dělat potíže. Teď jedeme dál," vysvětlil kouč letošních překvapivých vítězů NBA z Detroitu.

Rebel Iverson jako obvykle s Brownem nesouhlasil. "Prošvihli jsme to jen o pár minut. Jsem kapitán a být vyřazen kvůli několika minutám, to mi moc nesedí. Měl bych být jedním z vůdců týmu a tohle nedělá dobrý dojem," zlobil se jeden z nejlepších střelců NBA.

Organizátoři v Jacksonville oznámili divákům ve vyprodané hale už před utkáním, že trojice hvězd se kvůli rozhodnutí trenéra na palubovce neobjeví. Tato informace 14 tisíc natěšených fanoušků ve floridském městě, kde slavní hráči z NBA nejsou často k vidění, rozladila a svou nevoli dali najevo.

Krok pořadatelů zase namíchl trenéra Browna. "Bylo to naprosto nevhodné," uvedl.  Ve čtvrté čtvrtině se z hlediště ozývalo skandování Iversonova jména, ale bez odezvy. Všichni tři opozdilci strávili celý zápas na lavičce.

Zklamán byl i James, který zářil při předchozí výhře nad Portorikem. "Ale musím se podřídit tomu, co říká kouč," řekl devatenáctiletý talent z Clevelandu, který se prý opozdil "o pět nebo deset minut".

Zbylých devět hráčů, kteří se na palubovku dostali, si se soupeřem hravě poradili. Nejlepšími střelci byli Carmelo Anthony a Carlos Boozer se 16 body.

Na straně poražených dal 19 bodů Larry Ayuso. Američané odletěli po zápase do Německa, kde budou pokračovat v olympijské přípravě. Do aténského turnaje vstoupí 15. srpna zápasem právě s Portorikem.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz