Sedlecký: Pro olympiádu udělám vše

Pětibojař Sedlecký s redaktorem iDNES - Pětibojař Michal Sedlecký přemýšlí nad otázkou jednoho ze čtenářů iDNES. | foto: Pavel RůžičkaiDNES.cz

23 2003
Praha - Trénuje šest hodin denně, dopředu ho žene obrovská touha po účasti na olympijských hrách v příštím roce v Aténách. "Udělám všechno pro to, abych se tam dostal jako závodník. V Řecku bude 32 nejlepších," řekl v on-line rozhovoru pro čtenáře iDNES loňský mistr světa v modením pětiboji Michal Sedlecký.

Odpovědi Michala Sedleckého čtěte ZDE


Nominace není ještě zcela uzavřena. Kvalifikační závody budou pokračovat ještě v roce 2004. "Na jednom z nich musím skončit do třetího místa, tím splním podmínku. Pokud se mi to nepodaří, tak se dělá dodatečná nominace do 32 závodníků podle aktuálního světového žebříčku," řekl čtyřiadvacetiletý reprezentant a dodal: "Proto je teď pro mě každý závod důležitý. Musím sbírat body."

Jistou účast na olympijských hrách má pouze jiný moderní pětibojař a další český reprezentant Michal Michalík a plážové volejbalistky Soňa Nováková a Eva Celbová.

Do Atén se chystá už na předolympijský závod 12. prosince. "Jde o klání Světového poháru. Už se tam těším. Měli bychom tam závodit v prostorách, které jsou připraveny pro olympiádu. Je to pro nás taková zkouška. Alespoň poznáme, co nás příští rok v srpnu čeká," konstatuje.

Třebaže vozí jednu medaili za druhou z evropských i světových šampionátů, nedokáže odhadnout, jak by dopadl na hrách. "Finálová účast přímo na olympijských hrách bude velmi vyrovnaná. Dostane se tam jen 32 nejlepších. Bude záležet na štěstí, a jak člověk bude připraven psychicky," nahlas uvažuje.

Sedlecký v této sezoně přivezl medaili z mistrovství republiky, Evropy i Světového poháru. Vlastně i z mistrovství světa, ale tam jen ze soutěže družstev. Zlato v soutěži jednotlivců z Kalifornie neobhájil. "Když si člověk sáhne na cenný kov, chtěl by obrovské úspěchy vždy opakovat. Ale je to sport a výsledky se mění. Líto mi to bylo, chtěl jsem zazávodit lépe, ale 13. místo na světě není tak moc špatné."

Moderní pětiboj se skládá z technických disciplín šermu, parkuru a střelby, a dál z plavání a běhu. "Ty jsou fyzicky náročnější. Ale já je beru všechny, vždyť jde o moderní pětiboj, kdyby se disciplíny střídaly, byl by to už jiný sport," řekl závodník, který už v šestnácti letech vybojoval titul mistra Evropy v trojboji.

Rád aktivně odpočívá, rekreačně provozuje zimní sporty nebo fotbal. "Můj ideální den? Vstávat, kdy se mi zachce a nemít žádné povinnosti. Ale to zatím nehrozí. Špičkoví pětibojaři mají věkový průměr 27 let, znám i starší. To já mám ještě spoustu času."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Najdete na iDNES.cz