Rekord? Knapková o něm ani nevěděla

14 2004
Schinias - Od zvláštního zpravodaje iDNES - Žádná skifařka ještě nikdy nejela na olympijských hrách tak rychle, jako česká reprezentantka Miroslava Knapková. Jako první ze 142 českých olympioniků zasáhla v sobotu ráno v Aténách do bojů, a v rozjížďce hned zajela rekordní čas. Ve velkém tempu byla veslařka už od časného rána, před závodem totiž zaspala, a tak musela spěchat. "Rekordní čas? To ani nevím," divila se hodinu po rozjížďkách novinářským dotazům.

Do roku 1984 závodily skifařky pod olympijským ohněm na kilometrové trati, dvojnásobnou dávku zvládají od her v Soulu. Nejlepší čas dosud patřil Elisabetě Lipaové z Rumunska, která v Barceloně 1992 dosáhla ve finálové jízdě výkonu 7:25,54.

A Miroslava Knapková? Rumunku dnes překonala o 39 setin v rozjížďce, ve které si už mohla dovolit vypustit závěr.

Ještě více se zdržel trenér Tomáš Kacovský, který mířil na veslařský kanál z aténské olympijské vesnice. "Řídil se podle hodinek, kde měl český čas, a tak dorazil teprve půlhodiny před závodem," usmívá se blonďatá veslařka.

Na startu jí však do smíchu nebylo. "Ještě včera jsem byla úplně klidná, ale na startu jsem se najednou začala klepat," přiznala.

"Až v cíli se mi ulevilo. Jsem ráda, že se mi nakonec všechno tak podařilo, ale jsou to jenom rozjížďky," upozorňuje. Ani rekordní čas jí nedává přehnané sebevědomí: "Závodnicím, které jely po mně, začal foukat protivítr, kdybych jela s nimi, tak mě třeba porazily. Semifinále bude něco jiného, to se teprve začíná závodit."

Pondělním opravám se díky vítězství v rozjížďce Miroslava Knapková vyhne, pozici nejrychlejší olympioničky bude obhajovat ve středu v semifinále.

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG – VSTŘIKOLISY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz