Nechci nic zakřiknout, říká Pospíšilová

16 2003
Praha - Užila si dovolenou v Itálii i Egyptě. Česká diskařka Věra Pospíšilová, vítězka prestižního Grand Prix, si odpočinula a s úsměvem odpovídala čtenářům iDNES. "Na olympiádu jedu s velkými cíli, každý by chtěl vyhrát. Ale jsem pověrčivá a nic nechci zakřiknout," řekla Pospíšilová. Na přípravu se těší.

Odpovědi Věry Pospíšilové čtenářům iDNES najdete ZDE

Díky vyrovnanosti formy je považovaná za momentálně nejlepší diskařku na světě. Ovládla prestižní seriál Grand Prix i jeho finále v Monte Carlu. Jen v Paříži, při srpnovém mistrovství světa, mohla hodit dál. "Ale ani páté místo na světě pro mě není zklamáním. Vžďyť je to můj zatím největší úspěch."

Na světový rekord nebo překonání sedmdesátimetrové hranice si netroufá. "Zatím," dodala.

Na úspěchy ostatních nežárlí. "Jsme docela malá, ale dobrá skupina. Určitě nemáme radost, když se někomu hod nepovede."

Nosí talismany, je pověrčivá. "Přání je jedna věc, závod a výkon druhá." Kolik medailí česká výprava z Řecka přiveze? "Nerada tipuji, ale přála bych ji všem, kteří tam pojedou," ujistila.

Její maminka hrála basketbal, tatínek plaval. "Moje první disciplína byla výška. Já jsem zkoušela víceboj a vlastně všechny možné disciplíny. Ty běžecké mi moc nešly." Mamince často telefonuje, a na jeden z dotazů i přiznala, že za telefon utratí dost peněz. "Minule pět tisíc. Ale to jsme byli v zahraničí - a ono to naskáče."

K dotazům týkajících se možného dopingu jejich soupeřek, které na šampionátu v Paříži házely překvapivě daleko, se nechtěla přímo vyjadřovat. Nerada někoho kritizuje. "Nebudu se asi vyjadřovat. Není to zrovna korektní. Jedna věc je, co si myslím, druhá, co je pravda. Ale nebudu nikoho špinit. Nebudu se vymlouvat, jestli je někdo nasypaný. Mám stejnou volbu jako oni, ale takovou cestou jít nechci," prohlásila věrohodně.

Dlouho tajila, na kdy s přítelem chystají svatbu. "Tak já to porozradím... Teprve bude. Na podzim. Rodinu zatím neplánujeme. Já bych jednou chtěla mít jedno dítě a čtyři psy, přítel děti dvě."

Je spokojená, ráda jí, pije koktejly, chodí běhat se psem, bruslit, ráda sleduje hokej a zimní sporty. "Jsem šťastná a moc. Ničeho nelituji, kdybych mohla vrátit čas, tak jen proto, abych viděla lidi, o které jsem přišla. Atletikou jsem si už vydělala dost. Co k životu potřebuji, mám. Hodně jsem s přítelem a se psem," řekla Pospíšilová, po návratu ze zahraničí se těší na přípravu.

"Už na dovolené jsem vyhledávala hodně pohybu. Tělo trénink vyžaduje. Budu se připravovat převážně doma, v Nymburku. V jednání máme přípravu i ve Spojených státech. Tím, že nemáme halovou část sezony, mám na přípravu na olympiádu dost času."

Ve čtvrtek výborná česká diskařka odpovídala při on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Věře Pospíšilové se on-line rozhovor líbil.

Diskařka Věra Pospíšilová v redakci iDNES.

Diskařka Věra Pospíšilová se při rozhovoru se čtenáři bavila.

Olympionička Věra Pospíšilová se podepisuje do knihy o "olympijských" Aténách, ceny pro čtenáře.

Diskařka Věra Pospíšilová při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.

Diskařka Věra Pospíšilová přemýšlí nad otázkou jednoho z čtenářů.

Věra Pospíšilová diktuje odpovědi do on-line rozhovoru redaktorovi iDNES.

Olympionička Věra Pospíšilová přijala pozvání na on-line rozhovor se čtenáři iDNES.

Autoři:

Nejčtenější

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Najdete na iDNES.cz