Hlaváčková je nervózní, že není nervózní

12 2004
Praha - Od stříbrné medailistky z loňského mistrovství světa čeká řada fanoušků i úspěch na olympijských hrách. Ale plavkyně Ilona Hlaváčková euforii krotí. "Pozor! Dvojnásobná trať mi moc nesedí, super úspěch bude už finále," říká sedmadvacetiletá reprezentantka. Specialistka na neolympijských padesát metrů.

Pokud by platily papírové prognózy, skončila by plavkyně Ilona Hlaváčková v Aténách osmnáctá. Sedmnáct soupeřek má lepší osobní rekordy.

Třebaže právě sympatická blondýna patří k pilířům reprezentace a obvykle vyjíždí na velké závody s medailovými ambicemi, na znakařské stovce mezi favoritky patřit nebude.

"Přemýšlela jsem a je to jednoduché. Když se dokážu v ranních rozplavbách přiblížit k osobnímu rekordu, bude postup do finále jasný. Což je super úspěch," je přesvědčená: "Ale když se podívám nazpátek, tak se mi dlouho nepodařilo tak kvalitní čas ráno zaplavat. Je to hodně těžký oříšek. Dobré by bylo i semifinále."

Šampionku z madridského mistrovství Evropy přibrzdilo nachlazení, kvůli kterému nemohla dva týdny trénovat. Přesto věří, že se jí povedlo manko dohnat. "Nejsem špatně připravená. Je fakt, že jsem se už cítila líp, ale i hůř," jen opatrně mluví závodnice Bohemians Praha o formě.

Obvykle má potíže s psychikou. Když se odbavovala na ruzyňském letišti, byla v klidu. Ráda používá motto S úsměvem jde všechno líp. A před cestou do Atén se jím řídila. "Opravdu se cítím dobře. Cítím takové předzávodní, zdravé napětí. Jsem jen trochu nervózní, že nejsem vůbec nervózní," řekla s úsměvem.

Hlaváčková tvrdí, že si české plavání v posledních letech drží vysoký standard. Moc by si přála, aby nastolený trend pokračoval i v Řecku. "Že je bazén odkrytý, jsem se dozvěděla až od novinářů. Nevadí. Podmínky budou mít všechny stejné. Plavu znak, bude svítit sluníčko, ale na zádech budou všechny. Věřím, že to zvládnu i já," zamyslela se evropská rekordmanka.

Dříve vozila řadu talismanů. To už neplatí. "Od doby, kdy mám mobilní telefon, jsem je zrušila. S blízkými jsem v kontaktu. Myslím, že hezkou esemesku nic nenahradí."

V případě kvalitního výsledku jich určitě dostane dost.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Najdete na iDNES.cz