Hlaváčkovou mrzí, že na OH není její trať

9 2003
Praha - Hodinu a půl trpělivě a s úsměvem odpovídala na on-line dotazy čtenářů iDNES, ovšem jaké má ambice pro olympijské hry v Aténách, se snažila stříbrná plavkyně z nedávného mistrovství světa v Barceloně Ilona Hlaváčková utajit. "Když se budu po závodě smát, poznáte, že jsem spokojená. Cíle si dávám nerada."

Odpovědi
Ilony Hlaváčkové
najdete ZDE

Šestadvacetiletá plavkyně je zvědavá, jak pořadatelé zvládnou olympijské hry 2004 po organizační stránce. "Hlavně se tam ale nejdřív musím kvalifikovat. Do Atén pojede každý, kdo splní limit. Avšak pouze dvě závodnice na jednu disciplínu," vysvětlila nominační pravidla.

Litovala, že se v Řecku neuskuteční její oblíbený závod na 50 metrů znak. Ten není na programu.

"Nicméně si myslím, že 100 metrů znak umím také plavat. Jako důkaz na svoji obhajobu se hodlám pochlubit evropským rekordem, který držím na tuto trať v pětadvacetimetrovém bazénu," řekla závodnice, která vedle stříbra z Barcelony v létě získala do své sbírky dvě zlaté medaile na Univerziádě.

Hlaváčková připustila, že v přípravě možná zabloudí i do disciplíny 50 metrů volný způsob. "Hlavně potřebuji zůstat zdravá a v plné míře zvládnout všechny tréninkové dávky, které mi naordinoval trenér," řekla k přípravě, která ji zabere spoustu času.

Úspěšná reprezentantka přiznala, že nerada plave v přírodních vodách. "Mám pod sebou ráda čáru. Bojím se různých živočichů a řas," konstatovala.

Vyzkoušela si i triatlon a vodní pólo. "Ale La Manche bych nepřeplavala. Myslím, že by mi nepomohl žádný vytrvalostní trénink. Dříve, než by se mi podařilo natrénovat, tak bych se zbláznila."

Čtenáři se také ptali: Jak často si vás pletou s jinou českou plavkyní Yvetou Hlaváčovou? Nehnali vás místo ní na přehlídkové molo?

"Pletli si mě často, teď už se to stává méně. A naštěstí jsem se módnímu molu vyhnula. Nechci ani fotit žádný kalendář, jedná se o okoukanou záležitost. Mám  štěstí, že si mě zatím nikdo nevšímá a neobtěžuje mě. Yvetě nezávidím. Musí to být dost nepříjemné," chápavě kývla hlavou: "Svoje telefonní číslo si hlídám."

Vedle dvou stříbrných medailí z mistrovství světa udělala dva evropské rekordy v krátkém bazénu, pyšní se čtyřmi tituly mistryně Evropy, dvěma zlatými z Univerziády v korejském Daegu. Přesto se tak úspěšná plavkyně topila.

"Pocit topení jsem opravdu zažila. V dobách, kdy jsem neuměla ještě plavat, mě strčili s osuškou do bazénu. Ona byla nasáklá a táhla mě ke dnu," vybavila si. S plaváním začala poměrně pozdě, v deseti letech.

Přes výborné výsledky považuje příjmy ze závodů jen za slušnou brigádu. "Pro studenta to jsou příjemné peníze, ale do budoucna mám jen malé úspory. Hodně se dá vydělat třeba v Německu nebo Austrálii. Až budeme mít řadu světových šampionů, bude plavání populárnější i u nás. Škoda, že na závody chodí málo lidí, k vidění jsou pěkná těla. I výkony," dodala s úsměvem.

Ilona Hlaváčková v redakci iDNES diktuje odpovědi na čtenářské dotazy

Autoři:

Nejčtenější

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz