Hilgertovou v Aténách doplní Pavelková

23 2004
Atény - Úvodní závod letošního ročníku Světového poháru v Aténách znamenal pro českou kajakářku Irenu Pavelkovou úspěch v podobě třetího místa a tím i zajištění účasti na srpnové olympiádě. Tak druhá žena domácí nominace doplní Štěpánku Hilgertovou. Naopak o možnost startovat v Aténách ve dvou přišli kanoisté, jediné místo tak obsadil se štěstím Tomáš Indruch.

Čtvrtý muž z loňského mistrovství světa si však v Aténách prožil horkou chvilku. V roce 2000 senzačně vyřadil z české nominace favorita Lukáše Pollerta a jel na olympiádu do Sydney, tentokrát však měl hodně namále.

Pokazil totiž semifinále, v němž obsadil až nepostupové třinácté místo a musel čekat, jak dopadne v poslední jízdě těsný souboj Ondřeje Pinkavy a Jana Maška.

Po semifinále byl totiž lepší Indruchův oddílový kolega z Dukly Brandýs nad Labem Pinkava, což by mu zaručovalo účast v Aténách. V poslední jízdě však nestačil na Maška a závodník USK Praha jako nejlepší Čech zajistil olympijskou účast paradoxně Indruchovi.

Pinkava skončil hned za Maškem šestý a ani jeden se do Atén nepodívá - Mašek potřeboval být druhý. 

"Kluci jeli výborně, Ondra si to pokazil v brance třináct, tam se dlouho motal a přišel tak o olympiádu," popsal klíčový moment kouč reprezentace Jiří Pultera.

V české výpravě se okamžitě po závodu diskutovalo, jak se Indruch Maškovi za aténskou nominaci odvděčí. "Jo, už se to tady vehementně řešilo," smál se Pultera. "Ale musím je pochválit, brali závod hodně vážně a jeli skvěle," řekl.

Pavelkové k zisku druhého účastnického místa pro ČR bohatě stačila třetí pozice. "Trochu mě překvapilo, že tam jsem sama," podivila se nad semifinálovým nezdarem Štěpánky Hilgertové a Marcely Sadilové, které ještě v kvalifikaci patřily mezi nejlepší
pětici.

"Měla jsem spočítáno, že musím hlavně v klidu dojet, že to nesmím vyloženě pokazit, což by stačilo," líčila sedmá žena z Augsburgu. "Bylo to náročné, foukal vítr, ale udržela jsem to," radovala se pak.

Z mužů byl dnes nejrychlejší francouzský olympijský vítěz ze Sydney Tony Estanguet, jenž Slovákovi Michalu Martikánovi oplatil porážku z loňského MS v Augsburgu. Kajakářkám vládla Slovenka Elena Kaliská, Sadilová skončila třináctá, Hilgertová, která pod dojmem jistoty startu na OH brala aténský Světový pohár hlavně
jako trénink, byla ještě o místo horší.

Výsledky:
Muži - C1:
1. Estanguet (Fr.) 198,07 (4 trestné sekundy) , 2. Martikán (SR) 202,47 (4), 3. Pfannmöller (Něm.) 202,77 (6), ...5. Mašek, 6. Pinkava (oba ČR), 13. Indruch (ČR) 106,12 (4).
Ženy - K1: 1. Kaliská (SR) 221,79 (2), 2. Planertová (Něm.) 230,02 (4), 3. Pavelková (ČR) 232,42 (6). 
Konečný stav česká olympijské nominace:
Muži - C1:
1. Indruch 26 bodů, 2. Mašek 24, 3. Pinkava 24.
Ženy - K1: 1. Hilgertová 32, 2. Pavelková 27, 3. Sadilová 20.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz